DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ersin Korkut ne dedi? Ersin Korkut neden tutuklansın? Ersin Korkut neden TT oldu?

Ersin Korkut ne dedi? Ünlü oyuncu Ersin Korkut Diyarbakır için söylediği sözler nedeniyle sosyal medyada TT oldu. Ersin Korkut neden TT oldu? Ünlü oyuncu 'Diyarbakır'ı nasıl buldun?' sorusuna 'Diyarbakır, Amed. Bizim başkentimiz' dedi. Ersin Korkut bu sözler üzerine sosyal medyada binlerce tepki mesajı aldı. Ersin Korkut açıklamasından sonra #ErsinKorkutTutuklansın etiketi ile binlerce twit atıldı. Ersin Korkut Twitter'da gündem oldu.

09.04.2021 19:43:50

Ersin Korkut ne dedi? Ünlü oyuncu Ersin Korkut Diyarbakır için söylediği sözler nedeniyle sosyal medyada TT oldu.  Ersin Korkut neden TT oldu? Ünlü oyuncu "Diyarbakır'ı nasıl buldun?" sorusuna "Diyarbakır, Amed. Bizim başkentimiz" dedi. Ersin Korkut bu sözler üzerine sosyal medyada binlerce tepki mesajı aldı. Ersin Korkut açıklamasından sonra #ErsinKorkutTutuklansın etiketi ile binlerce twit atıldı. Ersin Korkut Twitter'da gündem oldu.

Ersin Korkut ne dedi?

Ünlü oyuncu Ersin Korkut sosyal medya yayınında "Diyarnakır, Amed başkentimiz" dedi. Bu paylaşımdan sonra Ersin Korkut'a binlerce tepki geldi. Peki Ersin Korkut ne dedi? Oyuncu Ersin Korkut'un Diyarbakır ziyareti sırasında TikTok'ta bir şahsın "Diyarbakır'ı nasıl buldun?" sorusuna "Diyarbakır, Amed. Bizim başkentimiz" şeklinde cevap verdi. Korkut'un bu cevabı binlerce kişi tarafından tepki gördü. Twitter'da  #ErsinKorkutTutuklansın etiketi ile binlerce kişi twit gönderdi. #ErsinKorkutTutuklansın etiketi Türkiye gündeminde ilk sıraya yerleşti. 

ersin_korkut_tutuklansın

TEPKİ ÇEKTİ SONRASI ERSİN KORKUT'TAN YENİ PAYLAŞIM

Tepkilerden sonra Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Ersin Korkut, "Binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere beşiklik yapmış kültür başkenti Diyarbakır'dayız." dedi.

ersin korkut

ERSİN KORKUT KİMDİR?

Ersin Korkut (d. 8 Kasım 1977, Hakkâri), Türk tiyatro ve sinema sanatçısı.

Kürt kökenli olan Korkut, Hakkâri'de doğmuştur. Teyzesinin oğlu olan sinemacı Yılmaz Erdoğan'ın desteğiyle oyunculuğa adımını atmıştır. İstanbul'a gelmeden önce Hakkâri'de taksi şoförlüğü yapmış ardından İstanbul'da bir pizzacıda bulaşıkçı olarak çalışmıştır. Kendi ayakları üzerinde durmak isteyen Ersin Korkut İstanbul'da hiçbir tanıdığını aramamış ancak bir gün, kuzeninin Merter'de bir pizzacıda çalıştığını duyan Yılmaz Erdoğan, Ersin Korkut'u bulmuş ve Beşiktaş Kültür Merkezi'nde yanına, çalışması için çağırmıştır. 2000 yılında BKM'nin çeşitli birimlerinde görev almaya başladı. Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununun arka kadrosunda çalışırken, oyunda kendisi için uygun bir rol fark etti. Oyunda oynamak isteyen Ersin Korkut'a, Yılmaz Erdoğan Bu işler o kadar kolay değil dese de ben kendime güveniyorum abi diyerek rolü kaptı. Daha sonra Cem Yılmaz ile birlikte Doritos reklamlarında rol almış; canlandırdığı rollerdeki ilginç şivesi ve rol aldığı reklamdaki "Doktor bu ne?" repliği ile tanınmıştır. BKM bünyesinde hazırlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı televizyon programında yer aldı.

Korkut, Ekim 2015'te İstanbul 19. Ağır Ceza Mankemesi'nin kararınca "uyuşturucu kullanmak" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, "örgüt kurmak, yönetmek ve üye olmak" suçundan beraat etti. Mahkeme, hapis cezasının bir yıldan daha az olması nedeniyle cezayı erteledi.

Son olarak 16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasında yer almış olup, 12 Mayıs 2020 tarihinde sakatlığı nedeniyle elendiği duyurulmuştur.

ersin_korkut_tutuklansın (2)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş