Erkan Yolaç kimdir?
Erkan Yolaç kimdir?

Erkan Yolaç kimdir?

Oyuncu Yolaç 24 Şubat 1935 tarihinde Kırklareli, Babaeski doğumlu.

Annesi Hikmet Hanım, babası Mehmet Yolaç Edirneli.
Faik adında bir kardeşi var.
Bir sene Saint Joseph lisesinde okudu, sınıfta kalınca Fenerbahçe Stadı'nın yanındaki, sonradan Kenan Evren Lisesi olan okulda devam etti. Babasının işi nedeniyle 1951'de Karabük‘e taşınınca Kastamonu Lisesi'nde yatılı olarak okudu.
Üniversitede Güzel Sanatlar Akademisinden 1959 yılında iç mimar olarak mezun oldu. Yedek subay olarak askere gittiğinde de ordu evinde sunuculuk yaptı. Ankara Radyosram özel eğlence programında görev yaptı.

Erkan Yolaç, Londra‘da BBC‘de çok az yapılmış olan bir yarışmayı 1962 yılında Caddebostan Gazinosu'nda ilk kez yaparak bu yarışmayı hayatımıza soktu: “Mehter Marşı'yla gelecek İzmir Marşı ile gideceksiniz” diyerek seyircilerin arasından bir gönüllüyü mehter marşı eşliğinde yanına getirir, bu kişiyle bir süre muhabbet ederken; bu süre boyunca yarışmacı “evet” ve “hayır” kelimelerini kullanmamalıdır. Kullandığı takdirde gönderirken de İzmir marşı çaldırırdı.

Eşi Asuman Tuğberk ile birlikte bir konfeksiyon atölyesi açıp işlettiler. “Yolaç Gömlekleri” adı ile gömlek üretip sattılar.

21 Mart 1976 tarihinde Türkiye güzeli Asuman Tuğberk ile evlendi.
Göksu adında kızı, Mehmet adında oğlu var.
Filmleri :

1973 – Sevda Yolu
1964 – Can Düşmanı
1964 – Yılların ardından
1964 – Muhtesem serseri
1962 – Lekeli Kadın

 

Erkan Yolaç Kimdir?

Doğum Tarihi:24 Şubat 1935
Mesleği:Türk televizyoncu
Ünvanı:Türk televizyoncu