DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan ve Davutoğlu'na dünya rekoru

AK Partili üyelerin çektikleri fotoğraflarla hazırlanan 4 bin 709 metrekarelik dev poster, rekor kırdı

7 Yıl Önce
2015-05-29 20:59:30

AK Partili üyelerin çektikleri fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaşmasıyla hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu yan yana gösteren 4 bin 709 metrekarelik poster, Guinness rekorları arasına girdi. 

AK Parti'nin sosyal medya seçim çalışmalarını yürüten Yeni Türkiye Dijital Ofisi tarafından hazırlanan dev poster, Yenikapı Miting Alanı'nda serildi.  

Partililerin çektikleri fotoğrafların bir araya getirilmesiyle oluşturulan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nu yan yana gösteren, "Bize millet yeter" sloganının bulunduğu poster, yaklaşık 100 kişi tarafından açıldı. Posterin açılmasının ardından Guinness yetkilileri ölçüm yaptı.

Ölçümden sonra gazetecilere açıklamada bulunan Guinness Türkiye hakemi Şeyma Subaşı Gemici, dünyanın en büyük posteri rekorunun, 2014'te Hindistan'da hazırlanan 3 bin 361 metrekarelik posterde olduğunu belirterek, yaptıkları ölçüm sonucunda bu rekorun 4 bin 709 metrekareyle Türkiye'ye geçtiğini söyledi.

Rekor sertifikasını AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Tanıtım ve Medya Başkanı Ömer Faruk Besli ve Yeni Türkiye Dijital Ofisi Direktörü Gökhan Yücel teslim aldı.

Besli, yarın yapılacak fetih şöleninde posteri Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun önünde açarak sürpriz yapacaklarını kaydetti.

Posterin yapım sürecini anlatan Yeni Türkiye Dijital Ofisi Direktörü Gökhan Yücel ise çalışmayı 7 Haziran seçimlerine yönelik hazırladıklarını ifade ederek, "Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden sosyal medya üzerinden binlerce fotoğraf aldık. Bu fotoğrafları mozaik tekniğiyle 20 günde poster şeklinde hazırladık. Bize bu rekoru kırma şansı veren AK Parti teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun"  şeklinde konuştu. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

toles AKP

İçimizdeki düşmanları mi dışarıdaki dusmanlarlâ mi ugrasacagiz karar verin artık basiretli olun. Elinizi bunlara uzatirsaniz kolunuzu kaybedeceksiniz tehlikenin farkında mısınız? Ekonomi istikrar huzur güvenlik bağımsız bir Türkiye herseyden önemli. 20milyar dolar kaybedilmesi mi önemli vatanın milletin güvenliği için erken seçim mi? Parayi bunlardan zaten İrak anlaşmasıyla kazanacağız yarım kalan işleri inşaatları bunlara talan ettirmeyin. Saygılar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş