DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan, Sancar onuruna akşam yemeği verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nobel Kimya Ödülü sahibi Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar onuruna akşam yemeği verdi.

6 Yıl Önce
2015-12-16 00:55:27

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen yemek öncesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, katılımlarından ötürü davetlilere şükranlarını sundu.

MARDİN'DEKİ BİLİM MERKEZİNE ADI VERİLECEK

Mardin Savur ilçesinde bulunan Savur Ortaokulu ve Artuklu ilçesindeki Artuklu Anadolu Lisesi'ne Aziz Sancar'ın adının verilmesinin kararlaştırıldığını açıklayan Erdoğan, Mardin'de yapımı tamamlanan bilim sanat merkezine de "Profesör Doktor Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi" adının verileceğini bildirdi.

Mardin'de "Aziz Sancar Bilim Olimpiyatları", "Aziz Sancar ve Bilim Konulu Kompozisyon Yarışması" ve "Aziz Sancar Konulu Resim Yarışması" gibi etkinliklerin temel eğitim ve orta öğretim öğrencileri arasında düzenleneceğini belirten Erdoğan, Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı Mardin Midyat Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu'na da Aziz Sancar isminin verildiğini kaydetti.

"YENİ BAŞARILAR" TEMENNİSİ

Sancar'ı tebrik eden Erdoğan, "Bundan sonra da yine başarılarının artarak devamını Allah'tan temenni ediyorum" dedi.

Basına kapalı gerçekleştirilen akşam yemeğine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Sancar'ın eşi Esta Gwendolyn Sancar, kızı Rose Lorraine Peifer, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, TÜBİTAK Başkanı Arif Ergin, TÜBA Başkanı Ahmet Acar ile bazı üniversite rektörleri de katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş