SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Erdoğan: Rusya Astana'ya da Soçi'ye de sadık değil

Erdoğan: Rusya Astana'ya da Soçi'ye de sadık değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Rusya, Astana'ya da Soçi'ye de sadık değil' dedi.

Erdoğan: Rusya Astana'ya da Soçi'ye de sadık değil
29.1.2020 14:31:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika'da yaptığı ziyaretlerin ardından yurda dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğan İdlib'ten Türkiye sınırına yaşana göç ve rejimin saldırıları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ile gerek Soçi gerek Astana'da bazı görüşmeler, anlaşmalar oldu. Bu anlaşmalara Rusya'nın sadık kalması halinde, biz de aynı sadakatle yola devam ederiz. Şu an itibarıyla maalesef Rusya, Astana'ya da Soçi'ye de sadık değil" ifadelerine yer verdi.

İşte Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın İdlib konusunda yaptığı açıklamalardan satır başları:

"RUSYA ASTANA'YA DA SOÇİ'YE DE SADIK DEĞİL"

"Rusya ile gerek Soçi gerek Astana'da bazı görüşmeler, anlaşmalar oldu. Bu anlaşmalara Rusya'nın sadık kalması halinde, biz de aynı sadakatle yola devam ederiz. Şu an itibarıyla maalesef Rusya Astana'ya da Soçi'ye de sadık değil. Arkadaşlarımız muhataplarıyla görüşmeler yapıyorlar. Bu görüşmelerde de kendilerine artık "İdlib'de bu bombalamaları vesaire durdurdunuz durdurdunuz, durdurmadığınız takdirde bizim artık sabrımız tükeniyor. Bundan sonra ne gerekiyorsa biz de bunu yapacağız." diye ifade ediliyor.

En son Halep'ten bizim tarafa atışları var. Bunlara biz bir yere kadar sabrederiz, sabrettik ama ondan sonra da biz göbeğimizi keseriz. Bu konuda Rusya da eğer biz birbirimize sadık ortaklar isek, tavrını belli edecek. Ya Suriye ile olan süreci farklı yürütecek ya da Türkiye ile olan süreci farklı yürütecek, bunun başka yolu yok."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

Mvlt / 29.1.2020 15:39:07
Rusya dün olduğu gibi bu günde verdiği hiç bir sözde durmayacak.Derdi gazını satmak.Türkiye Rusyanın Petrol bakanlığı değil.Anlaşmalar tek taraflı kaldı.Türkiye verdiği sözde duruyor.Rusya hem Suriyede hem Libya da verdiği sözde durmuyor.Durmadığı gibi karşı tarafta destek veriyor.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR