DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan: 'Pers milliyetçiliğinin' önünü kesmeliyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahreyn'den Müslüman dünyaya seslendi. Erdoğan İran'ın yayılmacı politikasını eleştirerek

5 Yıl Önce
2017-02-13 13:47:37

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Erdoğan, Bahreyn'e gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Uluslararası Barış Enstitüsü Ortadoğu ve Kuzey Afrika Ofisi tarafından düzenlenen konferanstaki konuşmasının ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'nin toprak bütünlüğü konusuna da dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bunların tabi dışında çok daha önemlisi biz Suriye'nin parçalanmasını istemiyoruz. Suriye'nin bölünmesine karşıyız ama biliniz ki birileri de hem Suriye'nin hem Irak'ın bölünmesini istiyorlar. Irak'ın bölünmesi çalışmalarını yapanlar da var. Orada ki mezhebi mücadele aynı zamanda etnik mücadele çünkü orada da bir Pers milliyetçiliği olayı var. Bu Pers milliyetçiliği olayıyla da bir bölünme orada da söz konusu. Bunların önünü kesmemiz önünü almamız gerekiyor, benzer durum Suriye'de var. Suriye'deki gelişmenin de önünü almamız lazım bunun için de tabi Körfez'in, bizim üzerimize düşen neyse bunları hep beraber yapmamız gerekiyor. Çünkü biz zulme seyirci kalamayız, kalmayacağız."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (15)

Musab hanif

Irak Afganistan Çeçenistan sonmali abd e tarafında işgal edilirken şeytan İran nın nerde durduğuna bakın yada Guantanamo ya bakın bir tane Şii varmı?. Allah a yemin ederim bunların derdi ne kudüs ne Vahdet bunların derdi sapkın Şiiliği yer yüzen hakim kılmak bu emelerini gerçekleştirmek için her şey yaparlar... hayatları takiye yalan ikiyüzlük ne iğrenç hele yalanları yüzüne başak arkanda en kutsalına hakaret ve tekfir ederler bunlar tekfirde işdi bil geride bırakırlar. Tarihte Şii sapıkları ümmet adıma ne yapmışlar?

Cemalleddini Amid-i

Yorumlarda daha düne kadar İran'la düşman tavır içinde alçakça algı oluşturan FETÖ cu alçaklar, şimdi kalkmış İran'ı kutsama merasimi tertip ediyor. FETÖ muvaffak olsaydı CIA ve Pentagonun emriyle 1638 Kasri Şirinden sonra Türkiye-İran savaşına çanak tutacaklardı.

Nihat

ne saçmalamış aşağıdaki yorumcular böyle? aleni olanı söylemiş açıkça ve yiğitçe adam. bölgedeki en büyük kilit iranın önce ırakta sonra suriyede ördüğü şii koridorudur ve türkiye fırat kalkanı harekatıyla deldi o koridoru. yok eş başkan yok abd-israil ağzı vs. tamam bilmiyorsunuz, ama o zaman şu çamur atmayı bırakın. bunun adı '' reel politik '' çünkü ve o sözlerin zerre kadar abd-bop-israille ilgisi yok; direkt Türkiye'nin politikası..

müslüman kürt

kripto iran uşakları ve ajanları yorumlarıyla nasılda reise saydırmış.yemin ediyorum bunlar tam vatan haini eğer bunların eline fırsat geçerse fetöye rahmet okuturlar.utanmadan sıkılmadan hala abd,israil şeytan vs söylemlerinde bulunabiliyorlar.abd,israil,suud şeytan eyvallah fakat iran şeytanlıkta sırayı bunlara kaptırmaz.Allah kripto iran uşaklarını ıslah etsin ıslah olmak istemiyorlarsada şerrini ve fesatlarını müslümanlardan uzak tutsun.

müslim

bazı arkadaşlar emeklemeden koşmak istiyorlar. siyaset nedir bilmiyorlar.

hakim ak

Burada Pers milliyetçisi arkadaş dolu, Yavuz Sultan Selim'in izinden bu millet sonuna kadar gidecek, müslüman zalimin en büyük hasmıdır. En büyük zalim İran'dır. İran, PKK yı yıllarca kullandı şimdi Karayılan'ı besliyor hala, Esed yıllarca Öcalan'ı 5 yıldızlı otellerde besledi. Buradaki İrancılar şimdi İran'a konuşsun niye PKK yı besleyeceğine ABD ye bir kurşun bile sıkmadı.Irak'ta ABD uçaklarla sunnileri bombalıyor. Hadi kovsun ABD'yi İran. Ama zatenABD'yi İran çağırdı Saddam'ı indirmek için ABD ile İran'ın en büyük dost.

Ahmet

İşte Esbaskana yakışan sözler. Ülkesinde onlarca ABD üssü var, Pers yayilmaciligindan bahsediyor.

Mustafa

Sonunda İranin maskesini dusurdu Erdogan . İran mazhebini din gibi kullanan fasist bir devlettir . Tipki Suud gibi

Mehmet Görgülü

Sünni Iraka İlk Bomba Düşünce 8,5 Milyar Dolar Alan Tayfanın Başı Değilmi bu ?Amerikan Askerlerine Dua Eden,Fesadı Yayan Fitne Başları Yine Algı Yapıyor Duyar Kasıyor.

Abdullah

İran tapıcıları yazmışlar yine imanlarını...İslam dünyasının bağrına saplanmış, en sinsi ve kurnazca hazırlanmış bir fitnedir İran.Mister Humeyni projelerden bir projeydi.Tarihleri müslüman katletmek ve islam aleyhinde kafirle işbirliği yapmak ile dolup taşmıştır.

analist

ARAP DA SALAKYA..'BEN BOPUN EŞ BAŞBAŞKANIYIM'İRAN İÇİN 'KENDİMİ EVİMDE HİSSEDİYORUM' DİYEN BİRİSİNE HEMEN İNANMIŞLARDIR.

enver er

İran'ın işgali altındaki Irak'ın hepsi ABD üssü olmuş İran'ın gösterdiği yerleri bombalıyor. Bıraksın bu sahtekarlıkları İran'da münafıklık yapacağına kovsun Irak'tan ABD'yi. Kovamaz, çünkü beraber katlettiği sunnilerin Selaadin'i Eyyubi gibi, Yavuz Sultan Selim gibi intikamını alacağını bilir.

pers

İslamin basina en buyuk bela pers milliyetciligidir.Savastigi bir tane gavur devlet gosterin bana

Mehmet

ABD-İsrail-Korfez şeytan üçgeni ve bu konuşma.

hak

aslında dünya liderimiz demek istiyorki irakı suriyeyi yemeni sünniler ele geçirsin diye suud katar ve abd ile birlikte yaptığımız planlat ters tepti .bundan sonra daha dikkatli olmalıyız. şu söz de çok trajikomik olmuş 'ZULME SEYİRCİ KALMAYACAĞIZ' halbuki bahreyn hükümeti denen suudun tasmalı finosu ülkesindeki halka kan kustuyor hak isteyen eşitlik isteyen insanları gözünün yaşına bakmadan katlediyor ,suriyeye iraka gelince mangalda kül koymayan yöneticilerine ağıza alınmayacak hakaretler eden dünya liderimiz sanki orada hiç bir şey olmamış gibi davranıyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş