SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Erdoğan: Mehmet Şevket Eygi, kitaplarını külliyedeki kütüphaneye hibe etti

Erdoğan: Mehmet Şevket Eygi, kitaplarını külliyedeki kütüphaneye hibe etti

Erdoğan, '(Mehmet Şevket Eygi) Zengin bir kütüphanesi vardı ve kitaplarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki kütüphaneye hibe etti.' dedi.

Erdoğan: Mehmet Şevket Eygi, kitaplarını külliyedeki kütüphaneye hibe etti
13.7.2019 18:29:50

Gazeteci, yazar, Bedir Yayınevi sahibi Mehmet Şevket Eygi, 86 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören yazar, dün akşam 22.30'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Uzun yıllar Milli Gazete'de köşe yazarlığı yapan Eygi'nin cenazesi bugün ikindi namazını müteakip Fatih Camisi'nden kaldırılarak Kozlu Mezarlığı'na defnedildi. Eygi'nin Fatih Camii'ndeki cenaze namazına başta Başkan Erdoğan olmak üzere birçok bakan ve devlet adamı da katıldı.

ERDOĞAN: HEPSİNİ HİBE ETTİ

Başkan Erdoğan törende yaptğı açıklamada, ''Zengin bir kütüphanesi vardı ve kitaplığını Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'ne hibe etti. Tabloları vs... hepsini. Bu da onun bu konudaki cömertliğini göstermesi ve bu eserlerle beraber özellikle milletine bugüne kadar yazılarıyla bundan sonra da hem kütüphanesindeki eserleriyle gençliğin ve milletimizin emrine amade kılması ayrıca bir şükran borcumuz." ifadelerini kullandı.

EYGİ'NİN VASİYETİ

Milli Gazete'de köşe yazarı olan Eygi, 4 Temmuz'da yayınlanan "Haberiniz var mı, soruyor musunuz?" başlıklı yazısında kedisiyle ilgili vasiyetini dile getirmiş ve şu ifadelere yer vermişti:

"Vefatımda kedim sağ olursa, dostlarımdan biri ona sahip çıksın, evine götürsün, ölünceye kadar baksın. Öldüğünde cesedini beyaz bir beze sarıp temiz bir yere gömsün. Mütevazı bir hayvandır. Az yer, çok sevgi ister. Gördüğü sevginin on katını verir. Bakan sevap kazanır. Bu iyiliği yapacak olana şimdiden dua ediyorum, teşekkür ediyorum."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ

YORUMLAR

Murat Adıgüzel / 14.7.2019 12:36:36
Allah rahmet eylesin kendisi mümin ,beyefendi ,doğruları söyleyen bir adamdı. Cenazesinde bulundum. Cenaze namazı başlamadan önce Tayyip Erdoğan camiden çıkarak cenaze namazı kılınacak alana geldi. Geçeceği yere daha önceden gelen bir kurum onu görünce ıslık çalmaya , alkışlamaya ve tezahurata başladı. Cenaze namazı için toplanılan mekanda Çok çirkin bir durumdu. Mehmet Şevket Eygi gibi estetiğe , ve adabı muaşerete önem veren bir kişinin cenazesinda dahada çirkindi. Cemaat içersinden bazı kişiler bu dalkavuk gurubu uyararak susturdu.
/ 13.7.2019 20:39:36
ne de çok seveni varmış. pek farketmemiştik.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR