DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,8769 ₺

EURO

16,8435 ₺

ALTIN

942,56 ₺

BİST

2.372,35 ₺

'Erdoğan kabine değişikliği konusunda istekli değil, Yıldırım istiyor'

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, kabine değişikliğini bugünkü köşesine taşıdı.

5 Yıl Önce
2017-06-07 09:10:37

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan'ın kabine değişikliği konusunda çok istekli olmadığı, Başbakan'ın ise kabine değişikliğinin fazla uzatılmadan bir an önce yapılmasını istediği söyleniyor. Bu durumda 3-4 bakanın değişeceği küçük çaplı bir revizyonun üzerinden duruluyor" ifadelerini kullandı.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine değişikliği konusunda çok istekli olmadığı, Başbakan'ın ise kabine değişikliğinin fazla uzatılmadan bir an önce yapılmasını istediği söyleniyor. Bu durumda 3-4 bakanın değişeceği küçük çaplı bir revizyonun üzerinden duruluyor, 7-8 bakanın yer alacağı köklü bir değişiklik düşünülmüyormuş."

'KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK 2018'DE Mİ?'

"Peki köklü bir değişiklik hiç olmayacak mı? Hani 16 Nisan'dan sonra önce partide, ardından kabinede sonra da yerel yönetimlerde değişiklik yapılacaktı? AK Parti'nin önemli isimlerinden birine göre, şimdi mini bir revizyon yapılacak. Cumhurbaşkanı, asıl köklü değişikliği 2019 seçimlerinden önce gerçekleştirecek. Ne zaman olabilir? 'Cumhurbaşkanı, kongreleri 6 ay içinde tamamlayın talimatını verdi. 2017 sonunda il kongreleri bitip, 2018 yılı Şubat ya da Nisan ayında büyük kongre toplanabilir. AK Parti'yi 2019 seçimlerine götürecek kadrolar oradan çıkacak. 2019'da hem yerel seçimlere hem de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimine topluma heyecan verecek bir ekiple gidilebilir. Kongreden sonra köklü bir kabine değişikliği yapılabilir. Cumhurbaşkanı, AK Parti'yi 2019'a götürecek A takımını o zaman çıkarabilir.'

Kabine değişikliği şimdi de 2018 yılına ertelendi diye düşünmeyin. Siyasette ciddiyeti olan her ihtimali değerlendirmekte yarar var. Ama küçük çaplı bir kabine değişikliği her an bekleniyor."

 

.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş