DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan, İstanbul'un fethinin 562. yılı kutlamalarına katılacak

Erdoğan, İstanbul'un fethinin 562. yılı kutlamalarına katılacak

7 Yıl Önce
2015-05-26 22:28:57
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un fethinin 562. yılı dolayısıyla Yenikapı'da yapılacak kutlamalara katılacağını Twitter üzerinden duyurdu.

Erdoğan, Twitter üzerinden "#FetihRuhu" etiketiyle paylaştığı mesajında, 'Yeniden diriliş, yeniden yükseliş ve Yeni Türkiye için Fetih'in 562. yılında Yenikapı'da buluşuyoruz. RTE.' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, etkinlikle ilgili afişi de hesabından paylaştı. Afişte, 'Fetih'in 562. Yılını Kutluyoruz' ifadesi yer alırken, kutlamanın 30 Mayıs saat 17.30'da, İstanbul Yenikapı miting alanında yapılacağı bildirildi.

Bu arada, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'da ilk kez bir mesajını etiketli olarak yayınladı. Erdoğan'ın, bu mesajı kendisinin paylaştığı bildirildi.

-Fetih 3 boyutlu dev ekranda

Öte yandan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi her yıl Balat'ta düzenlediği fetih kutlamalarını, bu yıl Yenikapı'daki İstanbul'un en büyük gösteri ve yürüyüş alanına taşımaya karar verdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak programda, İstanbul'un fethini anlatan 3 boyutlu film dev ekranda İstanbullulara izletilecek.

Yenikapı sahili ve surlar, özel sistemlerle aydınlatılacak. Fetih kutlamalarında İstanbullulara, havai fişek gösterileri de sunulacak.

Programda, Türk Yıldızları da bir gösteri sunacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

araştıran

artık izlemekten vazgeçilmelidir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş