DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Erdoğan'ın Pelikancıları durdurmak için 'Durun!' demesi yeterlidir'

Karar Yazarı Hakan Albayrak bugünkü köşesinde Abdullah Gül'ün açıklamalarını değerlendirdi.

5 Yıl Önce
2017-05-06 11:37:47

TIMETURK | HABER MERKEZİ

Yazısının başında 367 krizini hatırlatan Albayrak, şunları yazdı:

367” tezgâhıyla engellemeye çalışanların önde gidenlerinden biri olan Deniz Baykal, geçenlerde “Abdullah Gül yüzde 49'un adayı olabilir. Gül aday olursa değerlendirilmesi lazım" dedi.

ABDULLAH GÜL'ÜN SİTEMİ MUHTEMELEN ERDOĞAN'A...

Abdullah Gül, dün yaptığı açıklamada “nasıl organize olduğunu dünya alem biliyor artık” dediği bazı çevrelerin sosyal medyada kendisine ve “AK Parti'nin gerçek öncüleri, kurucuları, ona içeride-dışarıda çok büyük emeği geçmiş arkadaşlar”a “denmeyecek laflar, küfürlere varan söylemler, edep dışı davranışlar”la sataştığını hatırlatıp, “Bunun karşısında sükutu da çok üzüntüyle karşılıyorum ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum” diye sitem etti.

ERDOĞAN'IN 'DURUN!' DEMESİ YETERLİ

Bu sitem herhalde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a. Yaptığı her şeyi “Reisçilik” namına yapan “Pelikancılar”, bir iddiaya göre Erdoğan'ın bazı yakınları tarafından organize ediliyor. Bu iddia doğru olmasa bile Erdoğan'ın “Pelikancılar” üzerindeki otoritesi tartışılmazdır ve söz konusu çirkin kampanyayı durdurmak için “Durun” demesi yeterlidir.

GÜL DAHA SIK KONUŞACAK GİBİ...

Gül'ün bundan böyle memleket meseleleri hakkında daha sık konuşacağını zannediyorum ve bu beni sevindiriyor. Ahmet Davutoğlu da aynısını yapmalı ve yapacaktır inşaallah. Onların birikimlerine, tecrübelerine, beyefendiliklerine, nezih dil ve üsluplarına ihtiyaç var. Meydanda bu nitelikleri haiz ne kadar çok siyasetçi olursa siyasi iklim o kadar ‘çekilir' olur.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş