SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO

Erdoğan'ın okulu yeniden açılıyor

İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi, yeniden inşa edildi.Okul, bugünden itibaren yoluna, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak devam edecek.

Erdoğan'ın okulu yeniden açılıyor
16.06.2017 18:18:15

Hikayesi 1951 yılında başlayan İstanbul İmam Hatip Lisesi, bugünden itibaren tarihine ve misyonuna yaraşır bir şekilde yeniden inşa edildi. Okul yeni ismiyle, "İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi" olarak yoluna devam edecek.Bir süre önce ihtiyacı karşılamada yetersiz kaldığına karar verilen okul Astay İnşaat tarafından en son inşaat teknikleri ve yeni bir mimari anlayışla inşa edildi. İnşaat sırasında okul kompleksi içerisinde yer alan iki adet ahşap bina aslına uygun olarak yeniden yapıldı.

ERDOĞAN VE DİĞER SİYASETÇİLERİN MEZUN OLDUĞU OKUL

66 yıllık tarihe sahip olan okulda, Türk siyasi tarihine mal olan isimler öğrenim gördü. Bu isimler arasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ekonominin koordinasyonundan sorumlu eski Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren gibi pek çok bakan ve bürokratlar yer alıyor.

İnşaatı tamamlanan ve resmi açılışının önümüzdeki eğitim yılının başında yapılması planlanan İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi göz dolduran mimarisiyle, yeni hizmet binaları ve modern sınıflarıyla, Türkiye'nin yüz akı nesiller yetiştirmeye devam edecek.

ERDOĞAN OKULU ZİYARET ETTİ

Fatih'te bulunan İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin inşaatına saat 14:30 sıralarında gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımında sona gelinen inşaatla ilgili bilgi aldı. Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de eşlik etti.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Mustafa / 19.06.2017 12:13:10
Bu güzide okuldan nice REcep Tayyip Erdoğan'lar çıkmasını niyaz ederim . Okul isimleri önemli ,öğrencilerde ekstra motivasyon sağlar .
deniz / 17.06.2017 11:55:44
Vallahi bende İHL mezunuyum.Ancak bir partinin bu kadar arka bahçesi haline getirilmesine karşıyım.İlk iktidar değişiminde inşaallah hepsi kapatılıp sadece büyük şehirlerde gerçek din adamı yetiştiren İslâmî Liseler açılır.Kaba softa ham yobazlardan da kurtuluruz.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ