DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:48:00

İftar vakti

BURSA

19:46

04:54
19:46
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:30

04:40
19:30
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:13

04:24
19:13
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

18:57

04:06
18:57
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:44

04:03
18:44
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:48:00

İftar vakti

ANKARA

19:30

04:40
SAHUR
19:30
İFTAR

ERZURUM

18:57

04:06
SAHUR
18:57
İFTAR

Erdoğan'dan liderlere koalisyon uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koalisyon görüşmelerinde siyasi parti liderlerine çağrıda bulundu...

15.07.2015 00:25:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koalisyon görüşmelerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini ve hayırlı bir neticeye ulaşmasını istediğini söyledi. Suriye, Irak ve Yunanistan gibi ülkelerde yaşananlara dikkat çeken Erdoğan, tüm siyasi parti liderlerinin ülkenin geleceğini düşünerek hareket etmeleri gerektiğini söyledi. Erdoğan, ayrıca "paralel çete"" göndermesinde bulundu.

Ajansların haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, STK temsilcileriyle iftar programında bir araya geldi. Suriye'de yaşananları hatırlatan Erdoğan, sorunun mevcut rejimi ehveni şer mualemesi yaparak çözülemeyeceğini söyledi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"İnsan hayatı, hırslara, çıkar hesaplarına kurban edilemeyecek kadar değerlidir, azizdir. Her gün, kimyasal silahlarla, bombalarla çocukların katledildiği, yetim ve öksüz bırakıldığı bir dünyanın huzur ve sükun bulması mümkün değildir. Ölen her masum, insanlığımızdan da bir parça götürüyor. Yok edilen her şehirle birlikte kadim medeniyetimizin çok kıymetli bir cüzü, hatırası da ortadan kalkıyor. Artık, herkesin elini vicdanına koyup, bu vahim tablonun geri döndürülmesi, yaşanan vahşetin son bulması için harekete geçmesi şarttır. Savaşın sebep olduğu mülteci sorununu komşu ülkelerin üzerine yıkarak, sınırları kapatarak, mevcut rejime ehveni şer muamelesi yaparak, bu sorun çözülemez. Suriye halkı, DEAŞ terörü, bununla birlikte Esed'in devlet terörü arasında bir tercih yapmak zorunda bırakılamaz, bırakılmamalıdır.
 
KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ

Dün itibarıyla başlayan, bugün de devam eden koalisyon görüşmelerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini ve hayırlı bir neticeye ulaşmasını temenni ediyorum. Suriye, Irak, Yunanistan, Ukrayna gibi komşularımızdaki durum ortadayken, Meclisteki tüm siyasi parti genel başkanlarının, ülkenin geleceğini düşünerek adım atmaları gerekiyor.

"PARALEL ÇETENİN TAHRİBATLARI...

"Zaman öldüren değil, zamanının kıymetini bilen, onu en iyi şekilde değerlendiren gençlik yetiştirme zamanıdır.

Biz kardeşlik iklimini geliştirmek için çabalıyoruz.

Paralel ihanet çetesinin neden olduğu tahribatın sarılması gerekiyor. Himmet ve hizmet diyerek aldıkları paraları nereye harcadıklarını gördük. Geleceğimizin teminatı binlerce gencimiz, bu örgütün elinde ülke ve millet karşıtı bir konuma sürüklendi. Bu paralel örgütün işlediği cürümlerin izole edilmesi konusunda sizlerin daha iyi çaba sarfetmesi gerektiğini düşünüyorum."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş