DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan'dan Görmez tepkisi: Haddini bil!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e istifa et diyen Bahçeli'ye 'Sen kimsin önce haddini bil' diye cevap verdi.

26.05.2015 20:08:57

Ankara'da Hacı Bayram-ı Veli Camii çevre düzenlemesi açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri BaşkanıMehmet Görmez'e tepki gösteren Bahçeli'yi eleştirdi.

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'nda kullanılan makam araçlarından birini Mehmet Görmez'e tahsis etmesinden sonra Görmez'e istifa çağrısında bulunan Bahçeli'ye kızan Erdoğan, "Sen kimsin ya, önce haddini bil" dedi:

"ÖNCE HADDİNİ BİL"

"Diyanet işlerinin altında bir tane Mercedes varmış. 330 bin liralık Mercedes. Bunların hepsinin altında var. Bunların çocukları İngiltere'de Kıbrıs'ta okuyor. Bunlar günlerce Diyanet'i yıpratmaya çalıştılar. Diyanet işleri Başkanı da bunu iade etti. haberim olsa sakın böyle bir şey yapma derdim, kanıma dökündü. Sayın başkan ben cumhurbaşkanlığı makamındaki zırhlı Mercedeslerden o makama tahsis edeceğim dedim. Ve tahsis ettik. Şimdi çıkmış Bahçeli ne diyor. Ya istifa et ya bu arabayı iade et, sen kimsin ya önce haddini bil. Bizim ecdadımız ne der biliyor musun?"
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Kabe Arabın olsun bize Çankaya yeter diyenler gerçek Ankara'yı hafızamızdan silmek istediler. Benim tarafım belli. Ben milletin tarafındayım.

Şimdi kuru sıkı atıyorlar. Bu borçları biz ödedik. Bunlardan devraldık ve ödedik. Artık Ankara'da "insanı yaşat ki devlet yaşasın" diyen bir anlayış var. Kuru sıkı vaatlere kimse kanmıyor.

ALLAH'TAN KORKAN BUNU NASIL SÖYLER

Gazetenin biri çıkmış Gazze'ye yardım yapılmıyor diye. İnsan biraz utanır. Allah'tan korkan bunu nasıl söyler. Bizim ülkemizde yaptığımız hizmetlerle başa çıkamayanlar bu defa gözü dışarıya dikmişler. Neymiş? Biz Gazze'ye söz verdiğimiz yardımları yapmıyormuşuz... Allah'tan korkan, kuldan utanan bunu söylemez. Gazzeli bir yetimin elini tutan, gözlerine bakan, derdiyle hemhal olan birisi asla böyle bir şey söyleyemez. Biz her zaman, her durumda Gazzeli kardeşlerimizin yanında olduk. İsrail'in yakıp yıktığı Gazze'nin imarı için, Filistinli kardeşlerimize destek için geçtiğimiz yıl tam 76 milyon dolarlık yardımda bulunduk.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mehmet yılmaz

Allahtan hakkıyla korkan zırhlı mersedese binmez. bülent ecevit başbakanlık yıllarında opel'e binip işe gidiyordu. acaba o Allah'tan daha mı çok korkuyordu.

mehmet yılmaz

Allahtan hakkıyla korkan zırhlı mersedese binmez. bülent ecevit başbakanlık yıllarında opel'e binip işe gidiyordu. acaba o Allah'tan daha mı çok korkuyordu.

kenan turan

Mehmet yılmaz;ecevit iktidari türkiye'yi batağa gömmüştü,haliyle mersedes alacak para kalmamıştı bütçede.erdoğan onların pisliğini temizleyip türkiye'yi ekonomik alanda güçlü türkiye yaptı. şimdi tüm Avrupa türkiye'ye imreniyor.güçlü olan tabiki güçlüye binecek.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş