DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan'dan ’fetih’ mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un fethinin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

7 Yıl Önce
2015-05-29 11:21:33

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul'un fethi, sadece fetih sürecindeki askeri başarılarla değil, Fatih Sultan Mehmet'in hoşgörü ve adalete dayanan yönetim anlayışıyla da tarihe geçmiştir” dedi.

İstanbul'un fethinin siyasal, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla dünya tarihinin akışını değiştiren, aziz milletin en muhteşem zaferlerinden birisi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un fethinin sadece fetih sürecindeki askeri başarılarla değil, Fatih Sultan Mehmet'in hoşgörü ve adalete dayanan yönetim anlayışıyla da tarihe geçmiş, müteakip süreçte de bu şehrin farklı inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir mekan haline gelmesine vesile olduğunu kaydetti. “Kahraman ecdadımızın mirası, kadim medeniyetimizin sağlam temellerini oluşturan hoşgörü, kardeşlik ve adalet gibi yüce hasletler, bugün de bizleri daha parlak yarınlara ulaştıracak en büyük gücümüzdür” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“Beşiklik ettiği medeniyetlerin izlerini kültürel bir zenginlik olarak günümüze taşıyan İstanbul, doğası, tarihi ve kültür varlıklarıyla da dünyanın nadide şehirleri arasındadır. Güzellikleriyle sakinlerini ve ziyaretçilerini büyüleyen, şairlere, yazarlara, sanatçılara ilham kaynağı olan İstanbul, her köşesinde yer alan eşsiz eserleriyle, günümüz ile geçmişimizin buluşmasını sağlamaktadır. Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin bizlere emaneti olan İstanbul, ülkemizin iş, finans, ticaret, sanat ve kültür merkezi olarak günümüzde de gelişmesini sürdürmekte, dünyanın en gözde şehirleri arasında yer almaktadır. İstanbul'un fethinin yıl dönümünde Fatih Sultan Mehmet ve şanlı ordusunu rahmetle ve minnetle yad ediyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sezai

Filmi yine başa aldık, tanklarla toplarla PKK'ya saldırdık, yerle bir ettik, meseleyi bitirebiliyor muyuz? Bitiremiyoruz, peki ne yapacağız? Yılanın başı kim belli. Bunları kim besliyor, kim bunlara sahip çıkıyor bu da belli. Batı ile ilişkilerini yeniden gözden geçireceksin. Stratejik Müttefik olarak en kirli ittifaklara girmeyeceksin. Kendi elinle kendi kuyunu kazmayacaksın. Kendi dinamiklerinle yola devam edeceksin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş