DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

15,9280 ₺

EURO

16,8649 ₺

ALTIN

945,05 ₺

BİST

2.388,42 ₺

Erdoğan'dan Arınç'a: Dürüst davranmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç'ın canlı yayında kendisine yönelik eleştirilerine cevap verdi...

7 Yıl Önce
2016-02-02 05:34:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti kurucularından ve Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın CNN Türk ekranlarında yayımlanan Eğrisi Doğrusu programında Erdoğan'ın Dolmabahçe mutabakatından haberi olduğuna, dair sözlerine cevap verdi.

Hürriyet'in haberine göre; Erdoğan, resmi ziyaret için bulunduğu Şili'nin başkenti Santiago'da ilk akşam Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya'nın rezidansta onuruna verdiği yemeğe katıldı. Erdoğan, yemek sonrası yolculukta kendisine eşlik eden gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç'ın bir televizyon kanalındaki son açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

O televizyon programını izlemedim, ama duyunca da ciddi manada üzüldüm. Konuyla ilgisi olan Yalçın Akdoğan, Efkan Âlâ, Mahir Bey (Ünal) var... Ben Dolmabahçe konusunda her üçüne de, “Onlarla aynı fotoğraf karesinde olmanız doğru olmaz. Çünkü onları muhatap almak, ciddi manada size zarar verir. Sizler hükümetsiniz, onlar hükümetin muhatabı olamaz” demiştim. Nitekim benim Başbakanlığım döneminde de gerek Beşir Bey (Atalay), gerek Sadullah Bey (Ergin) zaman zaman bazı görüşmeler yaparlardı. Görüşme Parlamento'da olurdu ve özel yapılırdı. Ne resim verilirdi ne dışarıya açıklama yapılırdı. Ama Dolmabahçe'de öyle bir şeyin yapılmış olması, karşı tarafın hadiseyi bir mutabakat gibi lanse etmeye kalkması tabii çok ciddi bir yanlış olmuştur. Dolayısıyla, bundan benim haberimin olduğunun, bunun benim müsaademle yapıldığının iddia edilmesi kesinlikle dürüst bir hareket değildir. Doğru bir hareket değildir. Kaldı ki o zat, benimle çalıştığı zaman içerisinde bunları konuşmamıştır. Parlamentodan çıktıktan sonra kalkıp da Cumhurbaşkanı hakkında böyle bir doğru olmayan ifadeler kullanılmasını kabul etmek mümkün değildir. .

YORUMLAR (3)

temha temha

bir manisalı olarak bülent arınca soruyorum,madem yanlış vardı ortada bunu neden o zaman ciddi ciddi söylemedin de şimdi kazan kaynatıyorsun.yalvara yalvara seni tekrar gel m.v ol neolur deselerdi de bunları yine söylermiydin.(hiç sanmam) bu millet sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ı da tanıyor bülent arınç ıda.

ahsen ahsen

sayın arınç 10 tane tavuk al köye git fitneden uzak dur gıybet insana cinsel dürtüden daha lezzetli kılınmışki gıybet imtihan sebebi olmuş.erdem burada susmakta bildiğini yorumlayıp fitneye sebeb olmamakta bilgi ile gıybetin farkını tefekkür edemeyenler fesada yol açanlardır.bilgide gıybette gerçektir ama gıybet haram bilgi paylaşmaktır.

Necip ŞAHİN

Herif dağa çıkamadı ya,HDP siyaswt yapmaya kararlı,o kibirle kendini beğenmişlikle yakışırda.hayatında sırtı alnı terlememiş,kpltulta oturmaktan,ardı ıslanmış,laf üretmekten gayri üretimi olmayan,naşkalarının sırtında büyümüş birindenhelali yada sadakati beklemek boştur...Hadi ordan biz nicelerinin kuyruğuna teneke bağladık sokağa saldık,onlar şimdi Kefere podyumlarında konu mankenliği yapıyor

Görüş Bildir Bizimle Paylaş