SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
Erdoğan'dan AB'ye: Açın fasılları, gereğini yapalım

Erdoğan'dan AB'ye: Açın fasılları, gereğini yapalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel ziyaretinde ilişkilerin tekrar rayına girme sinyali verdiği AB’ye ‘fasılları açın’ çağrısı yaptı.

Erdoğan'dan AB'ye: Açın fasılları, gereğini yapalım
17.06.2017 10:36:51

Portekiz kanalı RTP'ye özel röportaj veren Erdoğan, Brüksel ziyaretinde ilişkilerin tekrar rayına girme sinyali verdiği AB'ye ‘fasılları açın' çağrısı yaptı. 

İşte o açıklamalar.

FASILLARI AÇIN EKSİĞİMİZİ SÖYLEYİN

"AB kapısında 54 yıldır bekliyoruz. Başka bir ülke yoktur bu kadar uzun süre bekletilen. Ve bu sürede sadece 14 faslın içerisinde bir faslın aç-kapası yapılmıştır, diğer fasıllarda açma var, kapama yoktur, ki bu uygulamalarda da aslında olmayan bir şeydi, bunu sadece Türkiye'ye karşı uyguladılar. Diyoruz ki, açın fasılları, çalışalım, nerede eksiğimiz varsa söyleyin, biz bunları süratle yerine getirelim.”

LATİN AMERİKA'YA VİZE YOK AMA

“Avrupa Birliği Türkiye'ye verdiği sözleri tutmamıştır. Bunlardan mesela bir tanesi, geri kabul anlaşmasıyla ilgili vize meselesidir, bir diğeri mülteciler meselesidir. Yani Latin Amerika ülkelerine, Schengen noktasında imkân veren Avrupa, Türkiye gibi müzakere sürecinin içinde olan ülkeye vermiyor, anlamakta zorlanıyoruz.”

NAZİ BENZETMESİ DAVRANIŞLA ALAKALI

“Geçmişteki Naz uygulamalarının bugün halen sürdüğün anlattım. Benim Bakanımı arabanın içerisine mahkûm eden ve kendi Başkonsolosluğuna sokmayan bir anlayış bir Nazi dayatması değil de nedir? Nazi ifadesi davranış biçimleriyle alakalıydı ve bu davranış biçimleri devam ettiği sürece bunun tanımının başka izahı olmaz.”


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Ali / 18.06.2017 00:48:23
Erdoğan da Erdoğan, neye yetişsin be adam, balık baştan kokmuş, öyle bir düzen kurulmuşki, çık içinden çıkabilirsen, oda bir beşerdir sonuçta,herkes önce kendi kapısının önünü süpürsün,bi aileyi bile idare edemeyenler, yedi düvelin gözünü diktiği ülkeyi yönetmeye çalışana laf ediyor, insaf yahu
adem / 17.06.2017 11:05:45
ya hala hamaset...yine hamaset..referandum öncesi oy toplamak için hollanda tiyatrosu nu bile hala 'nazi' diye anlatıyor..caba bakana illa oraya git diyen kimdi? siz önce dönüp bir kendinize bakın..200 bin insanı sorgusuz sualsiz işinden gücünden edip 'sosyal ölüme ' terkeden Avrupa mı sayın erdoğan?
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ