SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı sistemini şahsım için isteyecek değilim

Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı sistemini şahsım için isteyecek değilim

Erdoğan, 'Cumhurbaşkanlığı sistemini şahsım için isteyecek, bunca mücadeleyi nefsim için verecek kadar halim yok, karaktersiz değilim.' dedi.

Erdoğan: Cumhurbaşkanlığı sistemini şahsım için isteyecek değilim
17.02.2017 16:38:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Müftülük Meydanı'nda toplu açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunların itirazı sisteme değil, millete. Bunlar Tayyip Erdoğan'a karşı değil millete karşı. Ya ben kimim? Ben bir faniyim. Benim 16 Nisan'a çıkacağıma elimde bir belge var mı? Yok. Biz faniyiz ama sistem bu noktada kalıcı. Dolayısıyla biz fani olanı değil baki olanı konuşuyoruz. Bu sistemi şahsım için isteyecek, bunca mücadeleyi nefsim için verecek kadar halim yok, karaktersiz değilim." dedi.

Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı sistemi, şahsımın projesidir. Belediye başkanlığımdan bu yana savunduğum, ısrar ettiğim bir reformdur. Diğer hizmetler gibi ülkemize ve milletimize faydalı olacağına, yarar getireceğine inandığım için bu sistemin mücadelesini verdim, veriyorum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra milletimiz Türkiye'nin yönetimini sadece ülkesi için, kendisinin ve evlatlarının geleceği için projesi, programı, hazırlığı olana, hizmet için aşkı, sevdası, niyeti olana teslim edecektir. Meclisteki zayıf dengelere, vesayet güçlerine dayanarak ülkenin ve milletin başına musallat olanlar bu sistemde kendilerine yer bulamayacaklar." ifadesini kullandı.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

Hak / 18.02.2017 01:04:00
Ayy nekadarda mütevazi. İstemiyorum yan cebime koyun mesajı. :)))
Ahmet / 17.02.2017 19:34:53
Bir zamanlar Demirel de şöyle söylemişti: 'Nefsim için istiyorsam namerdim'.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ

Timeturk.com

Sayfamızı Facebook'tan takip edin.