DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erdoğan: '14 parti birleşip karşımıza çıktınız'

MÜSİAD'da düzenlenen iftara katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar sonrası açıklamalarda bulundu.

21.06.2015 23:04:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'da düzenlenen iftarın ardından açıklamalarda bulundu.

"SANDIK KOALİSYON DEDİ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"Önümüzde bir hükümet meselesi var. Sandık tek başına iktidar demedi, koalisyon dedi. Sandıktan bu milli idarenin tecellisine saygı duymak zorundayız. Kimse ‘ben saygı duymuyorum' diyemez. Böyle bir seçimde Türkiye eksiklerine rağmen çok büyük bir demokrasi dersini batılılara vermiştir. Bazıları ‘çok huzurlu bir seçim ortamı yaşadık' diyorlar. Pek de öyle değil. Nerelerde neler olduğunu gayet iyi biliyoruz. Türkiye Batılılara çok büyük bir ders vermiştir.

"SİZ O AKLI KENDİNİZE SAKLAYIN"
Birileri çıkıyor ‘Cumhurbaşkanı anayasa çevresinde davranmalı' diyor. Bunlara diyorum ki, ‘Bunu hangi anayasa maddesine göre açıklayacaksınız çıkın açıklayın.' Anayasa neyi emrediyorsa onu yaptım, anayasa dışına çıkmadım. Fakat anayasa ve yasalardan bir haberdar olanlar bize yol çizmeye çalışıyorlar. Bu işin yol haritasını kendimiz belirledik ve bu şekilde de devam ediyor. Siz o aklı kendinize saklayın. Bu attığınız adımlarla ülkeyi siz karıştırdınız.

Salı günü başlayacak olan yemin törenlerinden sonraki süreçte bizler görevlendirmemizi anayasa, yasalar çerçevesinde gerçekleştireceğiz: Bizlere 1071 rakım oraya çıkmalıdır ifadelerini kullananlar öncelikle oturdukları sandalyenin sorumluluğuna varsınlar.

"14 PARTİ BİRLEŞİP KARŞIMIZA GEÇTİNİZ"
14 parti birleşip karşımıza geçtiniz. Ve millet yüzde 52 ile cumhurbaşkanı makamına bizi layık gördü. Biz de millete layık olmaya çalışacağız."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MEHMET

hadi ordan zihniyeti bozuklar tayibe diktator diyorlar bidde lan siz daha özgür konuşamıyacak kadar kölesiniz asıl dikta sizin tepenizde

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan