DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erbakan: Saadet Partisi'ne verilecek oylar asla Milli Görüş’e verilmiş olmayacaktır

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP, HDP ve İyi Parti ile ittifaka giren Saadet Partisi'ni eleştirdi. Erbakan, 'Bu partiye verilecek oylar asla Milli Görüş’e verilmiş oylar olmayacaktır' ifadeleriyle partilileri uyardı.

3 Yıl Önce
2019-03-26 19:21:14

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin bir açıklama yayınladı.

'ERBAKAN HOCAMIZI SİYASETE ALET ETMEKTİR'

Fatih Erbakan, Saadet Partisi'nin Milli Görüş'ü temsil etmediğinin altını çizerek "Partinin yönetimini elinde bulunduran kadronun yaptığı Erbakan Hocamız'ı ve Milli Görüş'ü temsil etmek değil, Milli Görüş ve Erbakan Hocamız'ı siyasete alet etmektir" ifadelerini kullandı.

'MİLLİ GÖRÜŞE VERİLMİŞ SAYILMAZ'

Fatih Erbakan, CHP, HDP ve İyi Parti İttifakı'na destek veren Saadet Partisi'ne verilen oyların Milli Görüş'e verilmiş sayılmayacağının altını çizdi.

'AK PARTİ 17 YILDA...'

AK Parti'nin son 17 yılda hizmetlerinin önemli olduğunu vurgulayan Erbakan, şu ifadelere yer verdi:

"Parti olarak ilk günden itibaren ifade ettiğimiz gerçeklerin başında mevcut iktidarın çok sayıda faydalı hizmetlerinin de bulunduğu gerçeğidir. Ülkemizde son 17 yıldır iktidarda bulunan irade; inanç özgürlüğünün sağlanması alanında önemli adımlar atmıştır. İmam Hatip Liseleri'nin, Kuran Kursları'nın açılması, başörtüsü zulmünün ortadan kaldırılması ve milletin inancıyla kavgalı devlet yapısından milletin inancıyla barışık bir devlet yapısına geçilmesi gibi çok önemli hizmetler yapılmıştır. Bütün bunlar; 1000 senedir İslam'ın bayraktarlığını yapmış milletimizi ve bizleri elbette ki memnun etmiş adımlardır, önemli hizmetlerdir. Devlet kademelerinde, bürokraside bu ülkenin dindar ve inançlı evlatlarının görev almaları, yıllardır süregelen askeri vesayetin kaldırılması da son derece olumlu gelişmeler olmuştur.

Bu parti ile ilgili bir diğer önemli husus da; parti yönetiminin birçok seçim bölgesinde ‘gizli' veya ‘açık' ittifaklar yaparak, Milli Görüş çizgisine en uzak noktada olan çok sayıda belediye meclis üyesi adayını kendi listesinden aday göstermiş olmasıdır. Bütün bu açık gerçekler dolayısıyla; Milli Görüş beklentisiyle bu partiye verilecek oylar asla Milli Görüş'e verilmiş oylar olmayacaktır. Kısaca ifade etmek gerekirse; bu malum partinin yönetimini elinde bulunduran kadronun yaptığı Erbakan Hocamız'ı ve Milli Görüş'ü temsil etmek değil, “Milli Görüş ve Erbakan Hocamız'ı siyasete alet etmektir."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (2)

Doğru akp çok işler yaptı, millî görüşün tek temsilcisi akp olduğu için rahmetli Erbakan'ın kurduğu fabrikaların yanına onlarca fabrika yaptı,D 8 i önce 60 a daha sonra 160a çıkardı

Çok muhterem Fatih Erbakan kardesim.Eğer samimi isen Siyonizm'in piyonu olmayı bırak.Asaletini de verilen değerleri de , heyecanını bu ülke için yaşatmak istiyorsan sıkın ve de omurgalı dur ki aramızdan değerin hiç eksilmesi.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş