DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erbakan'dan Montrö bildirisine tepki

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, emekli amirallerin yaptığı açıklamanın muhtıra anlamı taşıyabileceğini belirtti.

07.04.2021 16:25:13

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşın asıl gündeminin ekonomi olduğunu belirterek, ekonomik sorunların çözüm yollarına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Kamuda israf ve savurganlıktan vazgeçilmesi, denk bütçenin gerçekleştirilmesi, faiz giderlerinin azaltılması, paylaşımda adalet anlayışının hakim kılınması gerektiğine dikkati çeken Erbakan, üretim, istihdam, ihracat ekonomisine geçiş yapılmasıyla Türkiye'nin ekonomik dar boğazdan kurtulmasının mümkün olduğunu öne sürdü.

Türkiye muhtıra, darbe ve post modern darbe geçmişi bulunan bir ülke olduğu için emekli amirallerin açıklamasının usul ve yöntem olarak kabul edilemeyeceğini ifade eden Erbakan, şunları kaydetti:

"Emekli amirallerin açıklaması, siyasete, millet iradesine, hükümete bir müdahale, bir ihtar, bir muhtıra anlamı taşıyabilecek bir bildiridir. Millet iradesi üzerinde hiçbir beşeri gücün bulunamayacağını, bunun kabul edilemeyeceğini açıkça ifade ettik ancak bununla birlikte iktidarın da burada, geçmiş yıllarda çok seferde yaptığı gibi, bir mağduriyet çıkartması ve bunu bir siyasi malzeme haline getirmesi de aynı şekilde kabul edilemez."​​​​​​​

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş