DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Erbaa'da orman yangını

Kayalık olması nedeniyle arazözler ve itfaiye ekipleri bölgeye ulaşamazken, yangına orman ve belediye işçileri ile köylüler müdahale etti.

6 Yıl Önce
2016-08-08 22:20:39

Erbaa İlçesi'ne 9 kilometre uzaklıkta bulunan Karınca Dağları'nda akşam saatlerinde yangın çıktı. Dumanların yükseldiğini fark eden bölgedeki köylüler, durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine Erbaa Belediyesi itfaiye ekipleri ile Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı yangın söndürme arazözleri bölgeye sevk edildi. Fakat bölgenin sarp ve kayalık olması nedeniyle araçlar yangına müdahale edemedi. Bunun üzerine belediye ve orman işletme müdürlüğü işçileri ile bazı köylüler, kazma kürekle yangına müdahalede bulundu.

Bölgeye gelen Amasya Orman Bölge Müdürü Zekeriya Nane, "Şu an, alan olarak fazla değil, ama yeri kötü. Ulaşılamayan, kayalık bir yer. Arazözlerle müdahale edilemiyor. İnsan gücüyle mücadele ediliyor. Yangına ulaştığımız zaman inşallah kısa sürede kontrol altına alırız. Tehlikeli görünmüyor. Havadan gece müdahale yapamayız. Sabah şartlarında duruma göre havadan müdahale için de Ankara ile görüşüldü. Bize yakın noktalardan helikopter ve uçak desteği olacak. Yangının durumuna göre. Ama inşallah söndürürüz diye bekliyoruz" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş