DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Er Meydanı'nda Kırkpınar hazırlıkları

'Er Meydanı'nda Kırkpınar hazırlıkları

23.06.2015 15:32:47
Edirne Belediyesince, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 654'üncüsü düzenlenecek organizasyon için Er Meydanı'ndaki çalışmalar hızlandırıldı.

Belediye ekipleri, çayırın bulunduğu alanı çevreleyen ve yaklaşık 5 ay taşkına neden olan Tunca Nehri'nin debisinin düşmesinin ardından çalışmalara başladı.

Mayıs ayı başlarında çayırda zarar gören çimlerin yenilenmesiyle başlanan hazırlıklara Er Meydanı Stadyumu ile devam ediliyor. Elektrik tesisatları oksitlenme nedeniyle yeniden kontrol edildi. Er Meydanı Stadyumu'nda tesisat yapımının ardından boya ve badana işlemleri başlatılacak.

Tarihi Kırkpınar Er Meydanı'nda bu yılın buluşması 23 Temmuz Cuma günü minik boy güreşleriyle başlayacak, 26 Temmuz Pazar günü başpehlivanlık final müsabakasıyla sona erecek.

Üç yıl üst üste kazanan başpehlivanların ebedi sahibi olabildiği altın kemer için bu yıl herhangi bir aday bulunmuyor. Geçen yılın başpehlivanı Samsunlu Fatih Atlı, serisini sürdürmek için bu yıl da çayıra iddialı çıkacak.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

islam

Üzürle affedilemezsiniz sizin zihinlerniz bundan ibaret islam düşmanı İMANI olan hiçbir kürd sizinle yanyana bile gelmez

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan