DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

EPDK'dan 'Temmuz zammı' yalanlaması

EPDK'dan, temmuz ayında elektrik ve doğalgaza zam yapılacağı yönünde yapılan haberlere EPDK'dan yalanlama geldi.

18.06.2015 13:30:42

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK), temmuzda elektrik ve doğalgaza zam yapılacağına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde "EPDK'nın 1 Temmuz'da hem elektriğe hem de doğalgaza zam yapacağına" dair haberler yer aldığı belirtildi.

Mevzuata göre, görevli perakende satış şirketi tarafından temin edilecek enerjiye ilişkin bilgi ve belgelerin, ilgili perakende satış tarife döneminden önce EPDK'ya bildirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"2015 yılı üçüncü çeyreğinde (1 Temmuz-30 Eylül) Türkiye genelinde faaliyet gösteren 21 görevli tedarik şirketi ve dağıtım şirketleri için geçerli olacak ulusal perakende satış fiyatlarına esas teşkil edecek veriler, bahsi geçen şirketler tarafından haziran ayı başı itibarıyla Kurumumuza sunulmaktadır. 2015 yılı üçüncü çeyreğine ilişkin tarife çalışmalarımız halen devam etmekte olup yeni fiyatlar henüz belirlenmemiştir. Doğalgaz piyasası toptan satış sektöründe hakim oyuncu konumunda bulunan BOTAŞ'ın toptan satış fiyatı 27 Aralık 2007 tarihli ve 1439/2 sayılı Kurul Kararı ile serbest bırakılmıştır. Ayrıca doğalgaz toptan satış fiyatları 2008'den bu yana eşit taraflar arasında ayrım yapılmaması ve şeffaflık ilkeleri dikkate alınarak serbestçe belirlenmektedir. Dolayısıyla Kurumumuzla ilişkilendirilen elektriğe ve doğalgaza zam haberleri gerçeği yansıtmamaktadır."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

omer

Müslümanlar sizi (takiyyeci şiileri) ortadoğudan temizlediğinde, batı ile baş edebileceğimiz güce erişeceğiz. Aynen moğol istilasında da bu hainliği yapmıştınız. Moğollarla birlikte olup onlara yol gösterdiniz ama sonunuz hiç parlak olmamıştı. Şimdi de sonunuz aynı olacak, İnşallah. İbni Teymiyye'ye kızıyordum ama Moğollar döneminde yaşadığı ve yazdıkları için şimdi O'na hak veriyorum.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş