DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Engin Altay: Kadir Topbaş yaptığı hizmetleriyle hayırla anılacaktır

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bugüne kadar yaptığı hizmetleriyle hayırla anılacaktır' dedi.

4 Yıl Önce
2017-09-25 14:15:35


Küçükçekmece Belediyesinin 1. Amatör Lig ekiplerinden İstanbul Sinopspor Kulübü için hazırladığı spor tesisi düzenlenen davullu zurnalı törenle hizmete açıldı. Açılış törenine İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan'ın yanı sıra eski futbolculardan Evren Nuri Turhan, Oktay Derelioğlu ile birlikte sanat dünyasından birçok isim ve çok sayıda vatandaş katıldı. İçerisinde prefabrik tesis binası, yemekhane, soyunma odası, cafe, malzeme odaları ve halı saha bulunan tesisin açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. Protokol konuşmalarının ardından ünlülerden oluşan takım ile İstanbul Sinopspor oyuncuları dostluk maçı yaptı. Oktay Derelioğlu 2 gol attığı maç 4-4 beraber sonuçlanırken, oynanan güzel oyun vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

CHP'li Engin Altay'dan Kadir Topbaş yorumu

Açılış töreninde yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasına değinen CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "İstanbul'la ilgili önemli bir olay yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bugüne kadar yaptığı hizmetleriyle hayırla anılacaktır. Eksik olmasın bugüne kadar İstanbul'a yaptığı hizmetlerden dolayı huzurunuzda ona teşekkür etmeyi İstanbul Milletvekili olarak bir borç biliyorum. Sayın Kadir Topbaş'ın İstanbul'a kayda değer hizmetleri olmuştur. Bu sebeple kendisine İstanbul halkı adına teşekkürü bir borç biliyorum" dedi.

"KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ OLARAK AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Açılış töreninde konuşma yapan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, "800 bine yakın bir nüfusa sahip Küçükçekmece'nin ismi küçük ama kendisi büyük olan bir ilçedir. Dolayısıyla bu ilçe içerisinde yaşayan çok güzel gençlerimiz var. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak olmaları için spor yapmaları gerekiyor. Sporla uğraşan hiçbir genç uyuşturucu madde gibi kötü alışkanlıklara bulaşmıyor. Bizlerde Küçükçekmece Belediyesi olarak özellikle amatör sporculara her türlü desteği vermeye çalışıyoruz" diye konuştu.

"BELEDİYELERİN AMATÖR SPORU DESTEKLİYOR OLMASI ÇOK ÖNEMLİ"

Amatör spor kulüplerini belediyelerin desteklemesinden memnun olduğunu ifade eden eski futbolcu Evren Nuri Turhan, "Küçükçekmece Belediyesinin düzenlediği bu tarz etkinliklerde bulunuyoruz. Bu etkinlikler çok önemli, belediyeler çok destek veriyorlar. Yapılan bu destekler alt yapı için gençler için çok önemli, bizlerde bu yollardan geçtik. Onun için sürekli olarak bulunuyoruz, konuşmalar yapıyoruz, top oynuyoruz. Belediyelerin amatör spor kulüplerini destekliyor olmaları çok önemli. Çünkü, başka bir gelir kaynakları yok. Onun için burada olmaktan çok memnun oluyorum" şeklinde konuştu.

İstanbul Sinopspor Kulübü Tesisleri etkinliklerin ardından düzenlenen kurdele kesim töreniyle hizmete açıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş