DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Enes Batur banlandı mı? Enes Batur'ın Youtube kanalı kapatıldı mı?

Türkiye'nin ünlü YouTuberı Enes Batur banlandı mı? YoıTube'da milyonlarca abonesi olan Enes Batur'un başı 5 yıl önce yüklemiş olduğu bir video nedeniyle dertte. Enes Batur'ın Youtube kanalı kapatıldı mı? Batur'un YouTube kanalı kapatılmadı ancak YouTube Topluluk Kuralları'nı ihlal etmesi nedeniyle geçici olarak video içerik yüklenmesine yasak geldi. Peki Enes Batur neden banlandı? Batur 'Beş yıl önce yayınladığım bir video yüzünden ihtar aldım ve YouTube'a video yüklemem yasaklandı.' dedi.

31.03.2021 17:39:50

Türkiye'de milyonlarca abonesi bulunan ve yüklediği her video milyonlarca kez izlenen ünlü YouTuber Enes Batur'un başı 5 yıl önce yüklemiş olduğu bir video nedeniyle derde girdi. Enes Batur kötü haberi sosyal medya hesaplarından 'Sinir krizi geçireceğim' diyerek duyurdu. Enes Batur hayranları da Enes Batur banlandı mı? diye sormaya başladı. Peki Enes Batur'ın Youtube kanalı kapatıldı mı?

Enes Batur banlandı mı? 

Milyonlara kişi tarafından izlenen videoların sahibi Türkiye'nin en ünlü YouTuber'ları arasında yer alan Enes Batur banlandı mı? Batur, YouTube Topluluk Kuralları'nı ihlal etmesi nedeniyle platformdan kısmi olarak banlandı. Batur açıklamasında "Sinir krizi geçireceğim gerçekten. Beş yıl önce yayınladığım bir video yüzünden ihtar aldım. YouTube'a video yüklemem yasaklandı. Sıkıntıyı çözmeye çalışacağım bakalım, dualarınızı eksik etmeyin" ifadelerini kullandı.

Enes Batur'ın Youtube kanalı kapatıldı mı?

Haberi alan Enes Batur hayranları Enes Batur'ın Youtube kanalı kapatıldı mı? diye sormaya başladı. Enes Batur'un Youtube kanalı kapatılmadı. Sadece belirli bir zaman için video yüklemesi engellendi. 

Enes Batur ne zamana kadar video yükleyemeyecek?

Enes Batur'un YouTube Topluluk Kuralları'nı ihlal etmesi nedeniyle uyarı alması en az bir hafta boyunca video yükleyemeyceği anlamına geliyor.

Banlanmak ne demek?

İnternet dünyasında verilen bir hizmetten, üyelikten veya bir siteye girişten yoksun bırakılmak, yasaklanmak veya uzaklaştırılmak.

Enes Batur kimdir?

Enes Batur Sungurtekin, 9 Nisan 1998'de Arzu ve Fatih Sungurtekin çiftinin oğlu olarak Antalya'da doğdu. Sungurtekin kanalında yayınlamış olduğu bir videoda annesinin Malatyalı, babasının Adanalı olduğuna değinmiş, kendisini de Adanalı olarak tanımlamıştır.

2017'de düzenlenen 44. Altın Kelebek Ödülleri'nde ilk kez dağıtılan En İyi YouTuber Ödülü kendisine verildi; ancak daha sonra geri istenildi. 2018'de düzenlenen 5. Altın Palmiye Ödülleri'nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü'nü kazandı. Başrollerini Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy ile paylaştığı ilk filmi Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?, 19 Ocak 2018'de vizyona girdi. İkinci filmi Enes Batur Gerçek Kahraman 31 Mayıs 2019'da vizyona girdi. Batur, 2019 yılının Haziran ayında Survivor adlı yarışma programında konuk olarak bir bölümde yarıştı.

Enes Batur, Antalya Bilim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde bir süre eğitim almış, YouTube kariyeri gelişince yüksek eğitimine Nişantaşı Üniversitesi'nin Sinema ve Televizyon bölümünde devam etmiştir.

Nisan ve Mayıs 2020'de Oyuncak Avı adlı kanalın, SocialBlade verilerine göre bir günde 8 milyonu aşkın abone kazanarak Enes Batur'u geçtiği ve Türkiye'nin en çok aboneye sahip bireysel YouTube kanalı olduğuna dair çeşitli haberler yayımlandı. Ancak SocialBlade Enes Batur'un sıralamasını değiştirmedi ve Oyuncak Avı Adlı kanalı ABD menşeli olarak sınıflandırdı.

 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş