DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Enerjisa’dan faturalardaki artışa ilişkin açıklama

Vatandaşların tepkisine neden olan faturalardaki dağıtım bedelleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Ziya Erdem, 'Bu bir okuma bedeli değil, yatırım bedeli' dedi.

3 Yıl Önce
2019-02-04 12:50:18

Türkiye'de elektrik dağıtım firmalar, son zamanlarda dağıtım bedelleri yüzünden vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Dağıtım bedelinin faturalara yansımasına vatandaşlar, sosyal medyada, "Dağıtımı Ferrari ile mi yapıyorsunuz da bu kadar yüksek oluyor?" eleştirileri yöneltiyordu.

"BİR BEDELİ OLMALI"

Enerjisa CEO'su Ziya Erdem, bu konuya açıklık getirdi. Ağustos ayındaki kur saldırısından sonra vatandaşların bu konudan daha çok şikayetçi olduğunu belirten Erdem, "Biz faturaları Ferrari ile dağıtmıyoruz ama enerji maliyetleri yükselince ona oranla dağıtım maliyeti de yükseliyor. Bu bir okuma bedeli değil. Yapılan yatırımın bedeli. Sonuçta o yatırım, enerjinin size ulaşması için yapılıyor. Bunun bir bedeli olmalı." ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (3)

Erkan

Suyun elektriğin paralı olması o işin devamlılığı maliyetindendir, yoksa koca baraj ve devasa kablolar boruların maliyeti değil. bir çikolata 2 lira bir ton su 6 lira olurmu?

boşverin

bu oyun ve tezgahların kimlerin başının altından çıktığını biliyoruz. bu başkan yok mu bu başkan.. herşey onun başının altından çıkıyor.

Verdiğimiz vergilerle yapılan barajlardan elde edilen elektrik ve suyun bize satılması ve aynı vergilerinde halen alınmaya devam edilmesi hukuki olabilir ama kanaatimce haramdır.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş