DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

01.06.2015 19:01:37
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 7 Haziran'da vatandaşların Türkiye'nin istikrarı için karar vereceğini ifade ederek, "Bu kararın ben Türkiye'nin istikrarı adına, geleceği adına çıkacağına inanıyorum" dedi.

Yıldız, Kayseri Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ne yaptığı ziyarette, çok önemli bir seçim gerçekleştirileceğini söyledi. AK Parti hükümetleri döneminde sürekliliğin yakaladığını belirten Yıldız, şunları söyledi:

"Bu haftanın sonunda Türkiye'nin istikrarına olan karar verilecek. Buna karar verecek olan vatandaşlarımız ve sandıktan çıkan oylar olacak. Bu kararın ben Türkiye'nin istikrarı adına, geleceği adına çıkacağına inanıyorum. Türkiye çok zor günlerden geçti, hala normalleşmesini tamamlamış değil, birçok işlemler daha yapılacak. Türkiye'de şimdiye kadar yapılan işler gerekli işlerdi ama yeterli işler değildi. Daha çok fazla icraatımız olacak inşallah."

Türkiye'yi halkın iradesi dışında başka bir gücün yönetemeyeceğini vurgulayan Yıldız, "Gelen geçen Türkiye'nin yönetimine müdahil olmak istiyor. Türkiye'nin yönetimine bir şekilde müdahil olunur, o da sandıkla. Sandıkta vatandaşımız oyunu hangi partiye tercih ediyorsa, eğer o parti ülkenin yönetimini idare etmek için yeterli oya sahip oluyorsa ancak o şekilde yapar. Bizlerin bunlara hiç müsaade etmememiz lazım. Verdiğimiz mücadelelerden birisi de budur" diye konuştu.

- "Sandıkta mutlaka vatandaşlık görevimizi yapmamız lazım"

Vatandaşlardan oy vererek demokrasiye katkıda bulunmalarını isteyen Yıldız, "Sandığa gitmediğimiz her yapı başkalarının işine yarıyor. Yönetmekle alakalı koyduğumuz her irade bizim işimize yarıyor. O yüzden sandığa sahip çıkmak onun üzerine çıkıp oturmakla değil, sandığa sahip çıkmak ancak oy vererek ve oyunun peşinde onu savunarak olur" diye konuştu.

- "Koalisyon cümlelerine sakın ola aldanmayın"

Türkiye'nin gelişmesinde ve büyümesinde istikrarın çok önemli olduğuna dikkati çeken Yıldız, şöyle konuştu:

"İstikrarla alakalı zaman zaman tereddüt yaşayanlar görüyorum. Koalisyon cümlelerine sakın ola aldanmayın. Türkiye'nin koalisyon hükumetleri zamanında neler çektiğini hep beraber gördük. Bir kararname dahi imzalanamazdı. Bırakın görev yapmayı görev yapacak kişileri atayacak kararname imzalanamıyordu. Niçin birisi razı oluyor diğeri razı olmuyor? Türkiye'de bir koalisyon hükümeti zamanında 700 tane kararnamenin beklediği zamanlar oldu."

Yıldız, bakanlık olarak seçim günü ve akşamı için gerekli önlemleri aldıklarını, enerjiyle ilgili sıkıntı bekleyenlerin yanılacağını ifade etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Murat AKIN

Eger islamcilar devleti donusturmeyi basarmis iseler buna dua etmesi gerekir bu adamin. Ama bu adam devlet butun muslumanlara zulm etsin kendiside sosyolojik yazilar yazarak hem ekmek yemek, hemde filozof ayaklarina yatmak istiyor. Birde sormak lazik kendisi neyin ve kimin islamcisi diye? Ali BULAC FETHULLAH GULEN'in ISLAMCISI FARKINDA MI?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş