DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

30.05.2015 18:07:59
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'de istikrarın zor elde edildiğini ama kolay elden çıkabildiğini belirterek, "O yüzden biz de istikrarı elden çıkartmayacağız" dedi.

Altunhisar ilçesinde düzenlenen Hasandağı Ulukışla Yayla Şenliği'ne katılan Yıldız, Türkiye'nin Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a bir ve beraber olduğunu söyledi.

Türkiye'nin 2001'den sonra hızla büyüdüğünü, bunun ülkedeki istikrar sayesinde olduğunu anlatan Yıldız, şunları kaydetti:

"Türkiye'de istikrar zor elde edilen ama kolay elden çıkabilen bir şeydir. O yüzden biz de istikrarı elden çıkartmayacağız. Niğde milletvekilleriyle Ankara'da bu istikrarın peşinden koştuk. 'Gece gündüz, yaş, yağmur' demeden hep beraber uğraştık. Şimdi size soruyorum? 2001 yılında dünya gül gülistanlıktı. Niye Türkiye'de kriz oldu? Çünkü Türkiye'de siyasi istikrar yoktu. Biz 2001'den sonra Türkiye'yi üç katına çıkarttık. Ne bulduk bu dağlarda? Gömü mü bulduk, define ya da bir yerde hazine mi bulduk?

En önemli kaynağımızı, insan kaynağımızı, başta kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nu bulduk. Onun bereketiyle beraber hamdolsun, Türkiye'yi üç katına katladık."

- "Milletimizin, vatandaşımızın verdiği oy, başımızın üstüne"

Yıldız, 7 Haziran'da halkın mutlaka sandığa gitmesini ve istikrardan yana oy kullanmasını istedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Seçim günü elektrikler kesilirse sandıkların üzerine oturun" açıklamasını anımsatan Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı:

"İsterseniz başka partiye oy verin, yine de sandığa gidin. Türkiye, bundan kazanacak çünkü bu oylarımızı elimizden almaya çalıştılar. Bazen uzaktan, bazen yakından, bazen üniformalı, bazen de sivil, verdiğiniz oyların üzerine oturmaya çalıştılar. Aynen 7 Haziran'da sandıkların üzerine oturmaya çalışanlar gibi. Hiç bunlara gerek kalmayacak. Milletimizin, vatandaşımızın verdiği oy, başımızın üstüne. Verdiğiniz oylarla Türkiye'de istikrar devam edecek ve Türkiye büyümeye devam edecek."

Yıldız, konuşmasının ardından vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hasan

Hay aklınızla bin yaşayın!yıllardır biz burada yorum yapıyoruz,ışıd ın proje olduğunu söylüyoruz,amerikayla israil projesi,,sizlerde anladınız sonunda...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş