DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

7 Yıl Önce
2015-05-30 14:21:31
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, seçim günü elektrikle alakalı hiçbir sıkıntı olmayacağını belirterek, "Sandığın üstüne oturmak suçtur. Sayın Kılıçdaroğlu, 'Eğer elektrik kesilirse sandığın üstüne oturun' dedi. 70 kilodan fazla oturursanız sandık kırılıyor arkadaşlar. Plastik ve şeffaf olduğu için kırılıyor" dedi.

Yıldız, AK Parti İl Başkanlığı yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve tarım kooperatiflerinin başkanlarıyla bir otelde gerçekleştirdiği toplantıda, Türkiye'de geçmişte çok ciddi sıkıntıların yaşandığına dikkati çekti.

2001'de dünyada hiç bir sıkıntı yokken Türkiye'de üç büyük ekonomik krizden birinin gerçekleştiğini hatırlatan Yıldız, bunun nedeninin ise siyasi istikrarın kaybolmasından kaynaklandığını söyledi.

Siyasi istikrarın sanayi ve sektörlerin yapılanmasından daha önemli olduğuna vurgu yapan Yıldız, "Biz Türkiye'de her on yılda bir oluşan darbelerin, her ilerleyen yapının karşısında durduk. 'Vesayet' dediğimiz konunun aslı budur. Bazen çok uzaklarda, bazen çok yakında bazen de üniformalı, bazen sivil kişiler... Bazen hiç tanımadığımız, bazen de çok iyi tanıdığımız insanlar tarafından yapıldı bunlar. Her defasında tek konu vardı, sandıkta verilen oyların itibarsızlaştırılması ve hükümsüzleştirilmesi..." ifadelerini kullandı.

Bir muhalefet partisi milletvekilinin 3-4 ay önce arabasının bagajında bir koçla Meclis'e geldiğini anımsatan Yıldız, "Komedi gibi, koçu arabadan çıkarttı, 'Bu millet 13 yıldan beri koyun gibi davrandığı için AK Parti'ye oy verdi. Biz bundan sonra koç gibi davranıp CHP'ye oy alacağız' dedi. Bunlar hangi yüzle vatandaşın karşısına çıkabiliyorlar?" diye konuştu.

- "Tuzu kuru olanların söylediği cümlelerle bu ülke yönetilmez"

Seçim döneminde ilginç vaatlerin ortaya atıldığını aktaran Yıldız, Türkiye'deki siyasetin saygınlığının kazandırılmasında çok fazla fedakarlık yaptıklarını bildirdi.

"İyi ki de yaptık. Çok çalıştık, iyi ki de çalışmışız. Ama şimdi iki tane vaatle pazar yerine döndürürsen ondan sonra sırtında yumurta küfesi olmayanların, tuzu kuru olanların söylediği cümlelerle bu ülke yönetilmez" diyen Yıldız, şöyle devam etti:

"Bu ciddiyet ister. Türkiye'nin nasıl yönetildiğini, nasıl gayrisafi milli hasılanın üç katına çıktığını hep beraber gördük. Yaptığımız yatırım ve çabaların yeterli olmadığının farkındayız. Türkiye'de 40 yılda oluşturulan tahribatın izleri 12 yılda hemen silinemez. 7 Haziran'da yeniden iktidar olup, bu serüvene aynı şekilde devam edeceğiz. Koalisyon hükümetlerinde Türkiye geriye döndü. Türkiye üç defa şahlanışa geçti. Bu, tek partinin iktidar dönemlerdir. Şahlanışın en fazla olduğu dönemse AK Parti'nin olduğu dönemdir. Diğer bir başlık da 'seçimlerde şaibe var' diyor. Hangi seçimler? 7 Haziran seçimleri... Kardeşim daha seçimler olmadı. Diyorlar ki, 'Biz şaibe olur diye düşünüyoruz'. Bunlar ciddi ciddi konuşulan konular. O yüzden ülkemizin istikrarıyla beraber bunlara mutlaka cevap vermemiz lazım. Türkiye'de istikrarın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha vurgulamamız lazım. Biz kendilerine söyledik. Koalisyon dönemlerinde PETKİM zam yapardı, tuvaletteki klozet kapağından tutun diş fırçasına kadar zamlar ertesi hafta düzenlenirdi. Bir ürünün üzerinde 3-4 tane etiket olurdu. Etiketleme firmaları kurulmuştu. Gazeteler karaborsadan kağıt toplayıp öyle basılıyordu."

- "Sandığa oturmak suçtur"

Yıldız, kimseyi sandıkların üstüne oturtmamalarını istedi. Yıldız, "Elektrikle alakalı, Allah'ın izniyle hiçbir sıkıntı olmaz. Sandığın üstüne oturmak suçtur. Sayın Kılıçdaroğlu, 'Eğer elektrik kesilirse sandığın üstüne oturun' dedi. 70 kilodan fazla oturursanız sandık kırılıyor arkadaşlar. Plastik ve şeffaf olduğu için kırılıyor. Eskiden tahta sandık olarak hafızasında kalanlar yanılıyorlar. Sayım ve döküm işleminde sandığın yerini bile değiştiremezsiniz. Bulunduğu yerde sayılacak oy" şeklinde konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş