Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

26.05.2015 19:47:34
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Her türlü vesayete karşı mutlaka ama mutlaka teyakkuzda olmamız lazım. Bizim rahatımız yerinde olabilir ama yetmez. Nasıl babalarımız, dedelerimiz bu ülke için şehit oldular, bizler de gayret edeceğiz, çalışacağız ve sonuçta ülkemize hizmet edeceğiz" dedi.

Bakan Yıldız, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Burhan İnan'ı ziyaret etti. İnan'ın kurumun tarihi hakkında ve çalışmalarıyla ilgili bilgiler aktardığı Yıldız, yaptığı konuşmada, yerli kaynakların mutlaka daha fazla harekete geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Yıldız, işçi sağlığı ve iş güvenliği konularının daha ön plana alınmasın önemine değinerek "Acılar yaşadık. Bunları bir kez daha yaşamamak için mühendis arkadaşlarımızın ve yöneticilerimizin daha dikkatli olması gerekiyor. Bizim yerli kömürden vazgeçmememiz lazım. Bu konuda uluslararası şartlarda çalışılmasıyla ilgili bilgimizi mutlaka daha çok güçlendirmeliyiz" diye konuştu.

Yaşanan kazalar nedeniyle ithal kömüre yönelinmesine ilişkin bir kararı ülke adına doğru bulmayacağını vurgulayan Yıldız, Genel Müdür İnan ile bir süre basına kapalı görüştü.

- "Vesayete karşı teyakkuzda olmamız lazım"

Daha sonra AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı'nda partililere hitap eden Bakan Yıldız, partilerinden önce vatandaşların sadece seçim zamanında yanlarına gelinmesine sitem ettiklerini, son 12 yıl boyunca her hafta 20 kente bakan, genel başkan yardımcısı ve grup başkanvekillerinin gittiğini anlattı.

İktidarlarının ilk dönemlerinde karşılaştıkları vesayete değinen Yıldız, "Her türlü vesayete karşı mutlaka ama mutlaka teyakkuzda olmamız lazım. Bizim rahatımız yerinde olabilir ama yetmez. Nasıl babalarımız, dedelerimiz bu ülke için şehit oldular, bizler de gayret edeceğiz, çalışacağız ve sonuçta ülkemize hizmet edeceğiz" ifadesini kullandı.

Yıldız, her defasında hükümetlerine ömür biçildiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

"Her 6 ayda bir ömür biçtiler. Enflasyonu yenemezsiniz 'canavardır' dediler, kuzu gibi oldu. Faizler düştü. Parti kapatma davaları, bunlar dedelerimizin zamanında olmadı, daha 5-6 yıl önce yaşandı. Bizim partimizi kapatmak istediler. Ne demek bu? Bundan 12 yıl önce her 3 seçmenden birisi 'AK Parti' demişti, en son geldiğimiz noktada her iki seçmenden biri 'AK Parti' diyor. 'Sizler sayılmazsınız, sizlerin verdiği oylar sayılmaz' diyoruz, bu ne kadar görgüsüzlüktür, itibarsızlaştırma işidir. Biz buna müsaade etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Biz bu yola inanarak çıktık, Allah'a inanan ve vatandaşından gücünü alan bir şekilde yola çıktık. Birimizin adı geçtiğinde, diğerimiz onun adına vazgeçmeyi bildi. Çünkü makamlar, mevkiler, paralar pullar bizim yetişme tarzımızda ve inancımızda geçici şeylerdir."

Bakan Yıldız, gayrisafi yurt içi hasılanın 3 katına çıktığına işaret ederek bunun vatandaşlara faydasını örnekler vererek anlattı. Seçim çalışmalarında kadınlara çok önemli görevler düştüğünü aktaran Yıldız, çalmadık kapı bırakılmamasını istedi.

Bakan Yıldız, partili kadınların "öz çekim" isteğini kırmayarak onlarla fotoğraf çektirdi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

MUSTAFA KIZAN

ADEM ALAN KARDEŞİME KATILYORUM Seçimden evvel şakşakcılık yapıp, şimdi uyarmak hiç yakışmadı Sayın dilipak...Benim gibi seçimden evvel uyarsaydın ya...ama seçimden evvel uyaranlara şakşak ve goygoy takımı ile şürekası hemen 'paralelci' ya da kripto diyordu...Önce mert olacaksın...Dava adamı olacaksın. Dava dan para kazanan değil.Seçimlerden 300 vekille çıksa yine uyaracakmıydın?Yoksa bahsettiğiniz anormallikler seçimden evvel yoktu da , seçimden sonra mı oldu?