DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Enerji ve içme suyu projeleri için 7 ilde kamulaştırma

Enerji ve içme suyu projeleri için 7 ilde kamulaştırma

7 Yıl Önce
2015-06-01 14:48:17
Bakanlar Kurulu, enerji ve içme suyu projeleri kapsamında 7 ilde bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verdi.

Söz konusu kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Amasya'nın Albayrak, Hasabdal ve İbecik, Tokat'ın Turhal ilçesindeki Hacılar, Hasanlı ve Samurçay köyleri ile Konya'nın Ilgın ilçesindeki Çavuşçu Köyü'ne tesis edilecek enerji santralleri kapsamında belirtilen taşınmazların, Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Ayrıca Hatay Zeytincilik Araştırma İstasyonu Müdürlüğü hizmet binasının yapımı ve uygulama bahçelerinin kurulması amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca acele kamulaştırılma yapılması kararı alındı.

Rize, Trabzon ve Edirne içme suyu projeleri kapsamında isale hattı işleri ve arıtma tesisi yapımı amacıyla belirtilen taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

serdar alış

Osmanlı imparatorluk sistemiydi. yıkılınca 22 devlet çıktı. Self determinasyon ilkesi gereği ırklar aslına rücu etti. artık bir hanedan onca ırkı yönetemezdi. 22 devlet peydahlanınca UŞAK olmuyor da mesele Kürtler olunca neden kukla oluyorlar. Kukla olmayan kim? Sahi üzerinde yaşadığın bu toprakların rejim kurucusuna İslamcılar İngiliz ajanı diyorlar? Hadi bakalım tavrın ne olacak. Uzağa ve sanala gitmeye gerek yok işte kendi örneğiniz TC için yazdıklarınız var.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş