DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'En popülist parti HDP'dir'

Enerji Bakanı Taner Yıldız, 'HDP’nin izlediği seçim politikası, diğer muhalefet partilerinden daha da popülist. Selahattin Demirtaş’ın açıklamaları halkı aldatmaya yöneliktir' dedi.

7 Yıl Önce
2015-05-31 13:24:33

Ajansların haberine göre, Erciyes Dağı'nda Erciyes A.Ş. tarafından düzenlenen, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı ‘Erciyes'te Mavi yeşil bir gün' konulu etkinliğe katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, burada enerji sektörüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Avrupa'nın en ucuz doğalgazının Türkiye'de satıldığına dikkat çeken Bakan Yıldız, şunları söyledi:

"Bütün sivil toplum örgütlerimiz, çevreyle ilgili hassasiyet gösteren sayın il başkanımız, milletvekillerimiz ve bütün STK'larla birlikte Erciyes'te böyle bir etkinlik düzenleniyor. Ben bu etkinliği düzenleyen başta Murat Bey ve Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere, katkı koyanlara teşekkür ediyorum. Özellikle enerji sektöründe her zaman söylüyoruz. Çevreye rağmen değil, çevreyle beraber bütün yaptıklarımızı gerçekleştiriyoruz. Bunu yalnızca sembolsellik, üç beş cümleyle değil, bir kısım faaliyetlerimizle ve enerji sektöründe yaptığımız yatırımlarla gösteriyoruz. Bu hassasiyetimiz tabii ki güzel bir Türkiye için devam edecek. Eurosat verileriyle en son güncellendi ve bizim her zaman söylediğimiz gibi, hamdolsun sanayide, Avrupa'nın en ucuz 28 tane Avrupa Birliği üyesi ülkenin en ucuz doğalgazının Türkiye'de satıldığı bir kez daha orada yayınlandı. Son paritelerle beraber Romanya, Macaristan gibi nüfusu çok düşük olan ve büyüme hızları hemen hemen sıfır bazen de, sıfırın altında olan ülkelerle artık karşılaştırılıyoruz. Biz büyümesi olan bir ülke olduğumuz halde yine de onlardan daha ucuz verebiliyoruz. O açıdan ben bunun en önemli gerekçesinin yerli ve yenilenebilir kaynaklarımızla balans edilen, dengelenen yapı olduğuna bir kez daha vurgu yapmak istiyorum. O yüzden iyi niyetle de olsa, böyle tencere tava çalan vatandaşlarımızın bundan vazgeçmeleri lazım geldiğini ve ülkemizin adına milli kaynaklarımız adına bunların daha çok harekete geçirilmesi lazım geldiğini bir kez daha burada vurgulamak isterim. Avrupa'nın en ucuz doğalgazı Türkiye'dedir. En ucuz 3 ülkesinden biri de Türkiye'dir. Dediğim gibi diğer ülkede bahsettiğim iki ülkedir."

Bakan Yıldız, bir gazetecinin muhalefet partilerinin seçim öncesi milliyetçilik söylemleri kavramını fazla kullanmalarını nedeniyle ilgili sorusuna, "Milliyetçilik lafla, sözle olmaz. Milliyetçilik ülkesini seven ve ülkesi adına yaptığı bir yapıdır. AK Parti milli bir partidir ve AK Parti milliyetçilik duygularıyla beraber sadece seçimlerde değil, sahir zamanlarda da politikalarını, stratejilerini buna göre, uygulamış bir partidir. Bakın son iki hafta içerisinde, Amasya'da, Sivas'ta, çöpten elde edilen elektrik tesislerini açtık. Son derece milliyetçilikle alakalı, en milli yatırımlarımız bunlar. Yerli kaynaklarımız ve çevreyle alakalı hassasiyetlerimizi ön plana alan yatırımlar. Çanakkale'de kömür santralini, İzmir Karaburun'da rüzgar santralini açtık. Torbalı'da güneş santralini açtık. Tekrar Menderes ilçesinde doğalgaz dağıtımıyla alakalı temelimizi attık. Aydın Germencik'te jeotermal tesislerini açtık. Yine çok yakınlarında Aydın'da hayvansal atıklardan yaptık. Bu dediğimiz toplam tutar 5 milyon TL'nin üzerinde" yanıtını verdi.

“EN POPÜLÜST PARTİ HDP'DİR”

HDP'nin seçim döneminde popülistlikte CHP ve MHP'yi geride bıraktığını HDP lideri Selahattin Demirtaş'ın samimi olmadığını ileri süren Bakan Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ben bunun üstü kapalı bir tehdit olduğunu rahatlıkla söylemem lazım. Bu tür şirinliklerle, şirinlik gösterileriyle, asıl kimlikler örtüleniyor. O yüzden Selahattin Demirtaş'ı eğer şu anda popülizmle alakalı çok açık bir şey söyleyeyim. HDP'den daha popülist bir parti yoktur. Yani CHP ve MHP'yi de dahil ederek söylüyorum. Bütün bu vaatlere rağmen söylüyorum. Çünkü HDP, gerçek yüzünü vatandaşımıza sunmamaktadır ve vatandaşımızın hoşlanma ihtimali olan konuları mutfaklarında çalışıp, onları servis etmektedirler. Biz her zaman söylüyoruz. PKK ile ilişkilerinin olmadığını, ülkenin birliği ve beraberliği için çalışacaklarını gerçek bir dille aktarmalıdırlar. O yüzden bu popülizmleri de artık bırakmaları gerekiyor."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yeloğlu

Kim bunlar ?dini resmi ideolojinin kalıplarına sıkıştıranlardır.Bu atalar dinine körü körüne tapınanlar hakikate ait ne duysalar aynı müşriklerin yaptığı gibi hemen itiraz ederler .Bu gün de Kurana göre bir hakikatı ankatan insanlara sapık diyen,sen daha önceki alimlerden daha mı iyi biliyorsun diye itiraz edenlerin mekkeli müşriklerden ne farkı var?Beyler mesele fazla oruç tutmak değil .Dini zorlaştırmaya kimseni hakkı yoktur.Sabah namazı vakti girmeden müslümanlara namaz kıldırmaya kimsenin hakkı yoktur.Unutmayın HAK çoğunlukta değildir.Hz İbrahim de tek idi.

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş