DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Emeklilere zam

Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, seçim öncesinde emekli maaşlarında düzenleme yapılacağını açıkladı.

13.09.2015 10:33:52

Canikli, “Hangi formatta yapılacak konusu henüz net değil ama şu kesin, ceplerine hissedecekleri şekilde, cüzdanlarına ilave bir kaynak aktarımı söz konusu olacak” dedi.

Canikli, düzenlemenin CHP'nin 7 Haziran seçimleri öncesi emekliler için hazırladıkları vaatlerle bir ilgisi bulunmadığını da ekledi.

Ak Parti Milletvekili Aydın Ünal da bütçeyle, emekliler arasında bir denge kurmak gerektiğine işaret ederek, “Bunu kuramadığımız için, 7 Haziran seçimlerinde çok ciddi bir bedel ödedik” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

süleyman uz

sayın canikli emekli sizden yıllardır gasp edilen hakkını istiyor.sırasıyla intibak promosyon ve 30 yıl üzeri çalışıpda emekli olan memurların mahkemelerde sürünmeden ikramiye farklarının hemen ödenmesi konusu.bunları gerçekleştirin yeter.

MURAT GÜL

saygılarımla; Sayın canikliye teşekkür ederim.yaklaşık 80 milletvekili ve bakana haziran seçimi öncesinde Malatyalılar adına yazdım.Emekliler ile ilgili zam ve gitgide eriyen azalan emekli maaşları ile ilgili yazdım.Ancak cevap vermediler.Vallahi bu konularla ilgili emekli maaşları ve yaşa takılanlar ile ilgili konulara ilgisiz kaldıkları için 65 milletvekili kaybedeceklerini önceden çevreme aktarmıştım.Emekli aç sayın yetkililer.Açlık sınırı 1399 tl deniliyor.Emekli Vatandaşın aldığı ortada.İnşaallah seçim öncesi zammı ve 2000 sonrası intibakı çıkarırlar da yine oylarını kaybetmezler.

kenan onur

chp güruhuna FETÖ DANIŞMANLIK YAPIYOR. ama BAYKAL ın PEYGAMBER BİLGİSİNİN SIFIR olduğu ortada. PEYGAMBERLERİN SÖYLEDİĞİDE YAPTIĞIDA ALLAH IN GARANTİSİNDEDİR. hangisi ŞAŞMIŞ ey BAYKAL? siz bu BİLGİ İLE Mİ ÜLKEYİ YÖNETECEKSİNİZ.

selim şimşek

Emekliler, senelerdir alamadığı hakları ve insanca yaşamak istiyorlar.Resmen perişan haldeyiz.Ülkenin durumunu görmüyor musunuz?

Görüş Bildir Bizimle Paylaş