DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Emekli bin lira bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Emekli bin lira bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Milyonlarca emekli bayram ikramiyesinin ne zaman yatırılacağını merak ediyordu. Yapılan açıklama ile o belirsizlik giderildi. Peki emekliler bayram ikramiyesini ne zaman alacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 2 milyon emekliyi ilgilendiren açıklamayı yaptı. Açıklamada ödemelerin 7 Nisan'dan başlayarak tahsis numaralarının son rakamlarına göre 11 Nisan'da tamamlanacak. Peki emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek?

06.04.2020 18:41:39

Ramazan Bayramı öncesi milyonlarca emeklinin gözü kulağı bu haberdeydi. 12 milyon emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak diye düşünüyordu. Bakan Selçuk o suruya açıklamasıyla yanıt verdi. Emeklilerin bin lira bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emeklilerin 1000 tl Ramazan bayramı ikramiyesi ödeme tarihi belli oldu mu? Bakan Selçuk emekli ikramiyelerinin ödeneceği tarihi açıkladı. 

Emekli bin lira bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Milyonlarca emekli bayram ikramiyesinin ne zaman yatırılacağını merak ediyordu. Yapılan açıklama ile o belirsizlik giderildi. Peki emekliler bin lira bayram ikramiyesini ne zaman alacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 12 milyon emekliyi ilgilendiren açıklamayı yaptı. Açıklamada bin liralık bayram ikramiyesi ödemelerinin 7 Nisan'dan başlayarak tahsis numaralarının son rakamlarına göre 11 Nisan'da tamamlanacak. Peki 1000 tl emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

Yeni corona virüs tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Bakan Selçuk, “Buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre;

17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan
20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan
23, 24 olanlar için 9 Nisan
25, 26 olanlar için 10 Nisan'da
4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan'da ödenecek” dedi.

Emekli ikramiyesi eve teslim edilecek mi?

Koronavirüs'ün en fazla yaşlıları etkilediğini hatırlatan Bakan Selçuk, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankaları 76 yaş üstü yaşlılarımızın aylıklarını evinde ödüyor. Ayrıca emekli aylığını PTT'den alan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da istekleri halinde, ikramiyeleri SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerine teslim ediliyor.” ifadelerini kullandı.

Bayram ikramiyesini kimler alabilir?

SGK'dan aylık alan SSK, Bağ-Kur, emekli sandığı emeklileri, ölüm aylığı alanlar, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alacak.

Yılda 2 ikramiyeden vefat eden emeklilerin hak sahibi yakınları da yararlanabilecek.

Dul ve yetimler ikramiyeden hisseleri oranında faydalanacak. Hem eş hem çocuk ikramiye alabilecek.

Birden fazla dosyadan gelir ve aylık alanlara ise en fazla ödeneğe imkan veren tek dosya üzerinden ödeme yapılacak.

İş kazası ve meslek hastalığı nedeniyle sürekli iş göremezlik geliri alanlara, iş göremezlik derecesi oranında ikramiye ödenecek.

Meslekte kazanma gücü kayıp oranı yüzde 25 olanlara 250 lira, yüzde 45 olanlara 450 lira ikramiye ödenecek.

NOT: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli bin liralık bayram ikramiyesi ödemesine ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi “Buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre; 17, 18, 19 olanlar için 7 Nisan, 20, 21, 22 olanlar için 8 Nisan, 23, 24 olanlar için 9 Nisan, 25, 26 olanlar için 10 Nisan'da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan'da ödenecek” dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan