DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Elon Musk'ın şirketinden 'gerekirse silah üretiriz' açıklaması

Elon Musk'a ait olan SpaceX şirketinin bir yetkilisi Pentagon ile aralarının iyi olduğunu ve gerektiği takdirde silah üretebileceklerini açıkladı.

3 Yıl Önce
2018-09-20 08:56:10

Ünlü teknoloji girişimcisi Elon Musk'ın şirketi SpaceX'in başkanı Gwynne Shotwell, şirketin gerekli olması durumunda silah üretecebileceğini söyledi.

ABD basınında yer alan haberlere göre, askeri yetkililer ve savunma sanayisi şirketlerinde isimlerle bir toplantı yapan Shotwell, şirketin silah üretip üretmeyeceği yönündeki soruya, "Eğer bu ülkenin savunması içinse, evet, yapacağımızı düşünüyorum" şeklinde yanıt verdi.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'la sıkı ilişkileri olduğu bilinen SpaceX, Ay'da ve Mars'ta koloni kurmayı planlıyor.

Şirketin kullandığı roket fırlatma teknolojisinin Pentagon'un ilgisini çektiği biliniyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Falcon Heavy roketini fırlatan SpaceX, sonrasında Pentagon'la yörüngeye uydu gönderilmesi için 130 milyon dolarlık bir anlaşma imzalamıştı.

Öte yandan ABD'nin son dönemde uzaya yönelik yatırımlarını da arttırması bekleniyor. Zira ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde ABD ordusu bünyesinde bağımsız 'Uzay Kuvvetleri'nin kurulması talimatını vermişti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş