SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
Elon Musk, görevini devretti

Elon Musk, görevini devretti

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, görevini Telstra'nın Finans ve Strateji Sorumlusu (CFO) Robyn Denholm'a devretti.

Elon Musk, görevini devretti
8.11.2018 12:56:43

Dünyanın en önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla'da yönetim kurulu başkanlığına (CEO) Elon Musk'ın yerine Avustralya'nın en büyük telekomünikasyon şirketi Telstra'nın Finans ve Strateji Sorumlusu (CFO) Robyn Denholm getirildi.

cx

Tesla Yönetim Kurulu tarafından alınan bu karar ile Denholm yeni görevine Telstra'daki 6 ay önbildirim süresi dolar dolmaz başlayacak. Tesla tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada Denholm'un tam zamanlı olarak Tesla CEO'su olacağı ve Musk'ın geçiş sürecinde ona her konuda yardımcı olacağı belirtildi.

Musk neden CEO pozisyonunu kaybetti?

Karar Musk'ın şirketin başını derde sokan ve Tesla'nın hisse değerlerini etkileyerek finansal zarara uğratan bazı sosyal medya mesajları yayınlamasının ardından geldi.

Son olarak Musk şirketi satın alarak borsadan çekeceğini ve bunun için gerekli finansmanın garantilendiğini yazmış ancak bu bilginin doğru olmadığı ortaya çıkmıştı. ABD'nin Serbes Piyasalar Kurulu olan SEC, Tesla hakkında dava süreci başlatmış ancak suçlamalar şirketin ve Musk'ın ayrı ayrı 120 milyon dolar ödemesi ve Musk'ın üç yıllığına CEO görevinden ayrılması şartıyla düşürülmüştü.

Kaynak: Euronews


      YORUM YAZ
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR