DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Eliyle yakaladığı yılanları meraklısına satıyor

Eliyle yakaladığı yılanları meraklısına satıyor

16.06.2015 17:40:53
Batman'da yaşayan Hasan Doksal, eliyle yakaladığı yılanları besledikten sonra meraklısına satıyor.

Merkeze bağlı Soğuksu köyünde çiftçilikle uğraşan 48 yaşındaki Doksal, gazetecilere, çocukluğunda babası ile dedesinin yılan yakalamalarına tanıklık ettiği için bir süre sonra hiç bir alet kullanmadan kendisi de elleriyle yılan yakalamaya başladığını söyledi.

Çocukluğundan beri yakaladığı için yılanlardan korkmadığını belirten Hasan Doksal, bugüne kadar da 500'ün üzerinde yılan yakaladığını dile getirdi.

Hava sıcaklığındaki artışla birlikte doğaya çıkan yılanları yakalamak için özellikle dağlık kesimlerde gezdiğini aktaran Doksal, yılanları evinde özel bir yerde muhafaza ettiğini, onları kuzu eti ve sütle beslediğini ifade etti.

- Yılanların satışını da yapıyor

Hasan Doksal, Batman'da "yılan avcısı" diye nitelendirildiğini, evine ve bahçesine yılan giren vatandaşların kendisinden yardım istediğini anlatarak, şöyle konuştu:

"Batman'da 'siyah yılan' en fazla görülen türdür. Yakaladığım yılanları eve götürüp, onlar için yaptığım özel yerde besliyorum. Bana alıştıktan sonra verdiğim yiyecekleri yiyorlar. Bir süre sonra insana alışan bu yılanları 100 ila 750 lira arasında bir fiyata satıyorum."

Vatandaşları yılanlar konusunda uyaran Doksal, "Bana özenip yılan yakalamaya çalışmasınlar. Çünkü, zehirli oldukları için ölüme yol açabilirler" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ÖMER KEYDANİ

BEN SENİN UTANACAĞINI HİÇ SANMIYORUM. YASİNİ VE ARKADAŞLARINI ÖLDÜRTÜRKENDE UTANMADIN ŞİMDİ HİÇ UTANMAZSSIN SEN COCUKLARINLA KEBABINI VE TÜRKÜLERİNİ SÖYLE UTANMA SENİN GİBİLERİNİN NEYİNE

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan