Elazığ ve Muğla'da korkutan deprem!

AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre Elazığ'da saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli ise depremin büyüklüğünü 5,6 olarak belirledi. Deprem Malatya,  Diyarbakır ve Şanlıurfa'da da hissedildi. Bu arada Muğla'nın Dalaman ilçesinde 4.2 şiddetinde deprem meydana geldiği bidirildi.

27.12.2020 10:14:16

Elazığ'da meydana gelen 5,3 büyüklüğünde deprem çevre illerde de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 09.37'de merkez üssü Elazığ olan 5,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin, 15,94 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Meydana gelen deprem Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Diyarbakır'da da hissedildi.

Elazığ'da depremi hissedenlerin bir müddet sokağa çıktıkları görüldü.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, yaptığı açıklamada, kentte meydana gelen depremde şu ana kadar bir olumsuzluk tespit etmediklerini belirtti.

Yırık, "Ekiplerimiz sahada çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Tespit halinde bilgilendirme yapılacak." diye konuştu.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD'dan yapılan son dakika açıklamasına göre Elazığ'da saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ekran Resmi 2020-12-27 10.15.23

AFAD'dan yapılan son açıklamada, "Elazığ'daki deprem sonrası büyüklükleri 1,1 ve 2,8 arasında değişen 14 artçı deprem meydana geldi" denildi.

KANDİLLİ DE DUYURDU

Kandilli'den yapılan son dakika açıklamasına göre deprem Elazığ'ın Kavaktepe bölgesinde meydana geldi. Depremin büyüklüğünü ise 5,6 olarak bildirildi.

Ekran Resmi 2020-12-27 10.15.29

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası sosyal medya hesabından bilgilendirmelerde bulundu. Soylu, "Elazığ merkezde saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde, 15,94 km derinlikte bir deprem meydana geldi. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok. Tüm ekiplerimiz sahada taramalarına devam ediyor. Bilgilendirmeye devam edeceğiz." dedi.

Ekran Resmi 2020-12-27 10.15.34

Dün, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde saat 14.09'da 4,1 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti.

BAKAN KURUM: HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremden sonra ekiplerin sahada hasar tespit çalışmalarına başladığını bildirdi. Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında ekiplerimiz sahada hasar tespit çalışmalarına başladılar. Şu ana kadar olumsuz bir durumla karşılaşılmadı. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi bütün afetlerden korusun." ifadelerini kullandı.

MUĞLA'DA DA DEPREM

Bu arada Muğla'nın Dalaman ilçesinde 4.2 şiddetinde deprem meydana geldiği bidirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 10.13'te Akdeniz'de merkez üssü Muğla'nın Dalaman ilçesi açıkları olan 4,2 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

6,72 kilometre derinlikte meydana gelen depremin merkez üssünün Dalaman'a 16,87 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre ilçede deprem dolayısıyla bir olumsuzluk yaşanmadığını belirterek, "Herhangi bir olağandışı durum bildirilmedi." dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)