SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIK5 SORUKÜLTÜREMLAKFOTOVİDEO
El Bab saldırısının koordinatlarını ABD mi verdi?

El Bab saldırısının koordinatlarını ABD mi verdi?

Yıldırım'ın Irak ziyaretine katılan bakanlarla konuşan Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi,

El Bab saldırısının koordinatlarını ABD mi verdi?
11.01.2017 16:57:05

TİMETURK | HABER MERKEZİ

Yıldırım'ın Irak ziyaretine katılan bakanlarla konuşan Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi, El Bab'da 14 askerimizin şehit olduğu saldırının koordinatlarının ABD tarafından verildiği iddiasını sordu.

Selvi şunları yazdı:

TÜRKİYE, KANTON HAYALLERİNİ BOZDU

“El Bab'a girmemiz, kantonların birleştirilmesi oyununu bozdu. Rahatsızlık buradan kaynaklanıyor. ABD, PYD'ye evet dedi, şimdi de dönmeye çalışıyorlar. Bocalıyorlar, kafaları karışık” yorumu yapıldı.

KOORDİNATLARI ABD Mİ VERDİ?

El Bab'da 14 askerimizin şehit olduğu saldırının koordinatlarının ABD tarafından verildiği iddiasını sordum. Kesin bir dille, “Koordinatları ABD vermedi. ABD'ye tepkilerimiz var ama ABD'siz de olmaz. ABD içinde bir süredir Türkiye'ye yönelik yanlış politikalarımız, Türkiye'yi Rusya'ya yakınlaştırdı yönünde eleştiriler var” denildi.

NE OLMUŞTU?

22 Aralık'ta El Bab Operasyonunu yürüten Türk askerlerine saldırı düznelenmiş ve 14 asker şehit olmuştu. İki gün sonra açıklama yapan TSK saldırı ile ilgili Esed rejimini suçlamıştı. Rusya saldırıyı rejimin yaptığını reddetmişti.


    YORUM YAZ

YORUMLAR

saga / 11.01.2017 23:38:08
Peki, ABD'nin İHA'ları o sırada orada neden geziyormuş? ABD'ye ne kadar güvenilir? Daha önce de ABD'nin vukuatları yüzünden Suriye'de 1200km2'yi kontrol ederken, 900km2 ye düşmüştük. Burada ABD tamamen sorumluydu. Yni ABD, NATO Türkiye'nin düşmanıdır onlara karşı dikkatli olmak zorundayız. Bunlar İsrail'e çalışır.
vatandaş / 11.01.2017 22:43:35
abd yakında yerin dibine geçecek gibi.bu kadar mazlumun duası karşılıksız kalmaz.vesselam.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR
TİMETÜRK BİYOGRAFİ