SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORBİSİKLETÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO

Ekrem İmamoğlu'ndan Esenler Otogarı açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler Otogarı'nda incelemelerde bulundu. İmamoğlu, otogar için 'Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez, eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun çocuğu eşi buraya nasıl girsin?' dedi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Esenler Otogarı açıklaması
18.7.2019 16:01:00

İBB Başkanı İmamoğlu, Bayrampaşa'daki Büyük İstanbul Otogarı'nda incelemelerde bulundu. Burada vatandaşlara da seslenen İmamoğlu, otogarın geleceği hakkında açıklamalar yaptı.

Otogardaki sıkıntıları gidermek amacıyla bir çalışma grubunun oluşturulduğunu söyleyen Ekrem İmamoğlu, "Geçen hafta İBB olarak buradaki otogarın işletmesini İspark olarak düzenleyeceğiz. Bunu düzenlerken buradaki bir kısım emniyetle ilgili ya da çevre koşullarıyla ilgili sıkıntıları gidermek için çalışma grubu oluşturduk. Buradaki rahatsızlıkları yok edeceğiz. Girişimlerimizi hızlıca yerine getireceğiz" dedi.

"Esenler otogarlarının geleceği ne olacak?" sorusuna yanıt veren Ekrem İmamoğlu şunları söyledi:

"Mevcut durumu görünce alınacak önlemler birkaç cümleye sığmaz. Sıralasan sayfa sığmaz. Sizin de burada da sizin zamanınız yetmez. Belli ki yıllarca ihmal edilmiş. Güvenlik ve temizlik önlemlerini alacağız. Böyle bir sisteme hiç kimse evladını yollayıp otobüse in, ya da orada in seni alayım demez. Böyle sistemde otobüsçü de hizmet edemez. Yeni sistemi kurarken burada geçici süreci kotarmak anlamında yatırım yapacağız. Burayı bilime, teknolojiye, AR-GE merkezine teknokene dönüştürme çabası içerisinde revizyonlarımızı yapacağız. Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez, eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun çocuğu eşi buraya nasıl girsin? Ha benim çocuğum ha başkasının eşi, kimsenin ailesi girmez. Burada huzurla ilgili sıkıntı var. Burası artık fonksiyonunu yitirmiş.

Burada var olan kurum da dahil olmak üzere ortak düşünüp beraber karar vereceğimiz bir sistem kuracağız. Bu çözümü hızlı bulmamız lazım. Sistem, bina, çevre yoruldu. Ben tez canlıyım, bana kalsa 1 gecede bitsin. En hızlı şekilde geleceğin şehirlerarası taşımacılığı yoluna koyacak bir karar vereceğiz. Bir hafta 10 gün içinde o masamız çalışmaya başlayacak. Hızlı bir şekilde her aşamasını bilgilendireceğiz."

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR