Ekrem İmamoğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması

Ekrem İmamoğlu, 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılama', ''kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'', ''Cumhurbaşkanına hakaret'', ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçlarından 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na destek oldu.

06.09.2019 17:08:51

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle yargılanan Canan Kaftancıoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılama", ''kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'', ''Cumhurbaşkanına hakaret'', ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçlarından 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına mahkum edildi.

Kaftancıoğlu'na toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verildi. Kaftancıoğlu karar onanırsa cezaevine girecek.

"HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ"

Bu kararı değerlendiren Ekrem İmamoğlu, kararın üst mahkemede bozulacağına inancının tam olduğunu belirterek, "Bu kararı bozacak hukukçuların olduğuna inanıyorum" dedi.

İmamoğlu, sözlerini şu ifadelerle tamamladı.

"Canan Kaftancıoğlu, Türkiye'nin en büyük kentinin il başkanıdır. Bu kararı kabul etmiyoruz. Canan hanımın yanındayız. Her zaman da yanında olacağız."

YORUMLAR (0)

misafir

Zaman daha erken, daha neler olacak devlete katil diyenlerden bahsediyoruz.Yazıklar olsun

İmam efendide tiyatro oynuyor onuda beceremedi ya bunlardan yönetici olmaz bunlardan idareci olmazzzzzzzzz bunlardan ancak sığır çobanı olur ondanda şüpheleyim yapabilirlermi

misafir

devlet katil değil seri katil diyebilen birisi chp nin istanbul il baskanı,hangi hukukcu bu sözün arkasında durabilirki,hükümeti değil tamamen devleti seri katil olarak adlandırıyor,imamoğlu arkasında desdekliyor,imamoğlu kayyumu bekliyor istanbula yapabileceği bir şey yok cünkü istanbul ile işgili projeleri yok umutsuzlar,görevden alınıp mağduriyeti oynamak istiyor,