EKPSS sonuçları belli oldu mu? EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

EKPSS sonuçları belli oldu mu? Kamu kurum ve kuruluşlarında kariyer hedefleyen engelli vatandaşların katıldığı bu sınavdan sonra tercihler de yapılmaya başlandı ve hala devam ediyor. Peki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) tercihleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM konuyla ilgili bir açıklamada bulundu mu? Bir önceki süreçte tercihler 30 Kasım 2020 tarihinde son bulmuş ve sonuçlar 17 Aralık 2020 tarihinde açıklanmıştı. EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.01.2021 13:12:32

ÖSYM tarafından uygulanan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı tercih işlemleri 13 Ocak'ta başladı ve 19 Ocak tarihinde son bulacak. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar ise EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt arıyor. Bir önceki süreçte tercihler 30 Kasım 2020 tarihinde son bulmuş ve sonuçlar 17 Aralık 2020 tarihinde açıklanmıştı. Peki ama 2021 EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 EKPSS Sonuçları Belli Oldu Mu?

ÖSYM tarafından henüz EKPSS hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklama yapıldığı takdirde haberimizin içerisinde yer alacaktır.

EKPSS Tercihi Nasıl Yapılır?

Tercih işlemleri, Ek'te yer alan 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)