DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ekonomi Bakanı Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Zeybekci:

04.06.2015 18:46:44
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Birileri, milletten dersini alacağını bildiği için şimdiden milletin iradesini, demokrasinin tecellisi üzerine leke düşürmeye çalışıyor. İnşallah bu millet, herkesin hakkını verecek, onlara da cevabını verecektir" dedi.

Denizli programı kapsamında Bayramyeri mahallesinde esnaf ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeybekci, seçim güvenliğine gölge düşürülmeye çalışılmasıyla ilgili soruya, bu konuda milletin aklını karıştırmaya çalışan belirli bir kesimin olduğunu söyledi.

Milletin "seçim güvenliği" diye bir derdinin olmadığını vurgulayan Zeybekci, şunları kaydetti:

"Bu ülkede seçim güvenliği ile ilgili devlet her noktada her vardır. Doğu'da, Güneydoğu'da, Orta Anadolu'da, Güney'de, Ege'de, Trakya'da, Karadeniz'de, Ankara'da, metropolde, köyde her yerde, devlet gerekli tedbirlerini almıştır. Türkiye'de bütün vatandaşlarımızdan oylarına sahip çıkmalarını istiyorum. Sandık başında görevlilerimizin de milletin iradesini namus bilip, milletin emanetine sahip çıkmasını istiyorum. Özellikle oy sayımları sırasında, oy pusulalarına bütün siyasi parti temsilcilerinin de çok dikkatli bir şekilde bakmalarını öneriyorum. Sadece AK Parti demiyorum, bütün siyasi parti temsilcilerinin oy pusulalarını çok dikkatli bakmasını istiyorum."

Türkiye'de seçim güvenliğinin sorgulanmaması gerektiğini anlatan Zeybekci, "Son dakikada birileri milletten dersini alacağını bildiği için şimdiden milletin iradesini, demokrasinin tecellisi üzerine leke düşürmeye çalışıyorlar. İnşallah bu millet, herkesin hakkını verecek, onlara da cevabını verecektir" diye konuştu.

-Enflasyon rakamları

Bakan Zeybekci, enflasyonla rakamlarına ilişkin, yılın ikinci yarısında yüzde 5,5'luk bir hedefin olduğunu anımsatarak, Mayıs itibarıyla beklentilerinin pozitif olduğunu ifade etti.

Fiyatlarda aşağı yönlü bir hareketin başlayacağını kaydeden Zeybekci, "Haziran ayı sonuçlarını daha net göreceğiz. Ben yıl sonu itibariyle enflasyonda Türkiye'deki üretimin artması, tarımsal üretimin artması ve özellikle önümüzdeki haftadan itibaren kur fiyatlarının enflasyona verdiği pozitif katkı ile de enflasyonun biraz düşmeye başlayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Piyasaların seçimleri sevmediğini anlatan Zeybekci, "Seçimlerden sonra piyasada Merkez Bankasının istediği tüm şartların hızlı bir şekilde oluşacağını, oluşan şartlar doğrultusunda ise Merkez Bankasının faizle ilgili adımlar atacağını düşünüyorum" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Asd

Ben de sandım IŞİD operasyonu

Görüş Bildir Bizimle Paylaş