DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ekonomi Bakanı Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Zeybekci:

02.06.2015 19:27:48
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, muhalefet partilerinin siyaset anlayışını, "Bakın biz bunların o palavra, milleti avlayacakları siyasetten hiç yapmayacağız" sözleriyle eleştirdi.

Seçim çalışmaları kapsamında, Çardak Belediye Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Zeybekci, milletle yağmurda, karda, güneşte, dört mevsim her yerde beraber olduklarını, hep beraber bu ülkenin davasında yer aldıklarını söyledi.

Bakan Zeybekci, dinlenmek nedir bilmeden 13 yıldan bu yana memlekete hizmet etmeye devam ettiklerine değinerek, bu ülkenin evlatlarının, canlarını feda etmekten şimdiye kadar hiç çekinmediğini vurguladı.

Bir tarafta gölge varken güneşte beklemenin anlamının olmadığını, güneşte yananların yanmaya devam etmesi gerektiğini ifade eden Nihat Zeybekci, "Milletimiz serinde olunca biz öyle rahat ediyoruz. Söz verdik, tuttuk. Hizmet dedik, yaptık. Denizli'de 'hizmet destanları' yazmaya devam edeceğiz. Bu millet, bir yatakta iki hastanın yattığı günleri, sabahın erken saatlerinde doktor kuyruğunda beklediği, doktora muayene olduktan sonra reçeteyle ilaç almak için bir gün daha kuyruklarda beklediği günleri unutmadı" diye konuştu.

Zeybekci, milletin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hesap uzmanlığındaki maharetine değil, SSK'yı 6 yılda nasıl batırdığına şahit olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

"Zannediyorlar ki bu memleket o günleri, 2002'de toplanan 100 lira verginin 86 lirasının faize gittiğini unuttu. Koalisyon olduğu zamanlarda, hükümet ve bakanlar kurulu 3 ay toplanmadı. 'Belki Bakanlar Kurulu toplanacakmış' diye haber geldiğinde, millet şöyle bir sevinirdi. Artık her hafta toplanıyor. Yetmiyor, telefonlar, gece toplantıları yapılıyor. Onlar sizin karşınıza bir tane projeyle çıkmadı. Onlar konuşurken palavra atıyor. Konuşmak başka bir şey, saçmalamak ve palavra başka. Millet ister ve emreder, AK Parti yapar."

Bakan Zeybekci, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu da eleştirerek, şunları söyledi:

"Ben doğduğum zaman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP'de kayıtlı siyasi üyeydi, siyaset yapıyordu. Çıkmış bugün Denizli'nin merkezinde, gelmiş 75 yaşına, yaşından başından utanmıyor ve sadece yalan söylüyor. Ölüp gideceksin, millete yalan söyleyip durma. Ölüp gidiyorsun artık. Allah bilir kimin ne zaman öleceğini de. Bakın biz bunların o palavra, milleti avlayacakları siyasetten hiç yapmayacağız. Bu milletin huzuruna çıkmışlar, açık artırmayla asgari ücreti 5 bin liraya kadar çıkardılar. Yazıklar olsun size. Bu milletin huzuruna çıkıp bu yalanı söylüyorsunuz ya yazıklar olsun size. Bu milletin bildiği tek şey var; O da senin SSK Genel Müdürlüğündür."

Nihat Zeybekci, daha sonra Çardak ilçesi Gemiş Mahallesi ile Bozkurt ilçesinde de vatandaşlarla sohbet etti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

dindar kürd

Musluman Kürd nickli turkcu ulkucuye. Isid hergun kurdistana 20 tane kürd evladinin cenazesini gonderiyor ve gelenler musluman kurd. Senin bahsettigin yahudi kurtler 500 bin degil 300 bin. Ve ďigerleri de az. Hicbiri kurdlere zarar vermedi. Kurt kimliklerini hep muhafaza ettiler. Ama isid sadece kürt katliami yapan bir arap milliyetcisi orguttur.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş