Ekonomi Bakanı Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Zeybekci:

27.05.2015 17:53:31
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 27 Mayıs askeri darbesinin 55. yılı dolayısıyla "Şehitlerimiz Adnan Menderes, Hasan Polatkan ile Fatin Rüştü Zorlu bugün bu milletin o kadim hafızasında, kalplerinde ve vicdanlarında ilelebet yaşayacaktır" dedi.

Zeybekci, seçim çalışmaları kapsamında Denizli'nin Serinhisar ilçesindeki Cumhuriyet Caddesi'nde yaptırılan parkın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, alt ve üst yapı çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini, vatandaşın refahı ne gerektiriyorsa yapmaya hazır olduklarını, çünkü vatandaşın her şeyin en iyisine layık olduğunu belirtti.

Vatandaşlara, askeri darbenin yapıldığı 27 Mayıs gününün anlamını bilip bilmediklerini sorarak konuşmasını sürdüren Zeybekci, şunları söyledi:

"Gençler bilmezler ama 27 Mayıs 1960'ta yine aynı niyetle, aynı tıynette olanlar, yine bu milletin iradesine, bu milletin o kutsal emanetine sahip çıkan 'yeter karar da söz de milletindir' diyen evlatlarına, o 'tanrı uludur'dan Allahüekberi' bu minarelerde duyuranlara birileri idam sehpasına götürerek şehit etti. O şehit edenlerin herhangi birinin adını hatırlıyor musunuz? Şehitlerimiz Adnan Menderes, Hasan Polatkan ile Fatin Rüştü Zorlu bugün bu milletin o kadim hafızasında, kalplerinde ve vicdanlarında ilelebet yaşayacaktır."

- "10 seçimdir millet kazandı"

Bakan Zeybekci, milletin kendisine hizmet edeni, darbeye, baskıya karşı dik duranı seçtiğini vurgulayarak, "10 seçimden beri Türkiye'de seçimleri kim kazandı? Siz kazandınız, millet kazandı, milletin adamlarının partisi AK Parti kazandı. Ülkeye sizler sahip çıkıyorsunuz. İnanın bana sizler olmazsanız hiç bir şey olmaz. Siz sahip çıkmazsanız bu millete bu ülkeye kimse sahip çıkmaz. Siz sahip çıkmasaydınız, tütüncü bir ailenin çocuğu bugün ekonomi bakanı olmazdı" diye konuştu.

- "Denizli'de kimi tutarsanız ekonomi bakanlığı yapar"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, vatandaşlardan 4 yıl için oy istediğini, iktidara geldikleri taktirde ekonominin başına Kemal Derviş'i getireceğini söylediğini aktaran Bakan Zeybekci, şöyle devam etti:

"İçinizde hiç ekonomi bakanı olacak adam yok mu? Yoksa, Denizli'de çok var. Denizli'de kimi tutsan ekonomi bakanlığı yapar. Çünkü Denizli, üretmeyi ve ihracat yapmayı biliyor. Ey Denizlili, onlar iki koyunu akşama kadar götürüp ya aç getirirler ya kaybederler ya da çakallara kaptırırlar. Zamanında hastanelerde yaşanan dramları hepimiz biliyoruz. Şimdi sorun kalmadı, sağlık hizmetleri büyük başarılara imza atar duruma geldi. İşte devlet böyle olur. Ancak devlet hizmetkar olduğu zaman bu bayrak şerefli bir şekilde dalgalanır. Milliyetçilik, cumhuriyetçilik budur. Millet eğer mutluysa devlet ilelebet yaşar."

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci daha sonra Yatağan Mahallesi'ndeki alt yapı temel atma törenine katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

mb07

Bu gül denen adamda birşey var sanki. Ne özelliği var mason olmasının dışında. Kime bir katkı yapmış. Süleyman Demirelin yanında bir sıfır. Tam Necdet Sezerin ayarında bir adam. Madem Necdet de girsin siyasete.