DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de

7 Yıl Önce
2015-06-02 16:00:39
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Biz hiç bir zaman için 'asgari ücreti bin 500, 2 bin 500, 5 bin liraya çıkaracağız' demedik, böyle bir saçmalığın içinde olmadık" dedi.

Bakan Zeybekci, Denizli programı kapsamında Topraklık Mahallesi İstasyon Caddesi'nde esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti.

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir tekstil ve oto cam fabrikasında işçilerle bir araya gelen Zeybekci, burada yaptığı konuşmada, hükümetin yaptığı yatırım ve hizmetleri anlattı.

Muhalefet partilerini eleştiren Zeybekci, AK Parti'nin onların yaptığı siyaseti yapmayıp, projelerle hükümete talip olduğunu söyledi. Zeybekci, "Biz onlardan farklıyız, millete hep doğru söyledik. Milletin hep uzun vadede menfaatlerini düşündük. Biz hiçbir zaman için 'asgari ücreti bin 500, 2 bin 500, 5 bin liraya çıkaracağız' demedik, böyle bir saçmalığın içinde olmadık. Biz milletle böyle dalga geçilmesinden son derece rahatsızız" diye konuştu.

Zeybekci, asgari ücret 2 bin 500 lira olduğu zaman hükümetin cebinden beş kuruş para çıkmayacağını belirterek, "Bunun tarafı hükümet değil, bunun tarafı sendikalar. Bu palavraları atanlar, asgari ücretin kim tarafından belirlendiğini bile bilmiyorlar. 'Bir başbakan ve bir bakan asgari ücret şu olacak' diyemez. 2003 yılında asgari ücret 129 dolardı, 2015 yılında ise 430 dolara çıktı. Yeter mi? Yetmez. Milli gelir 3 bin 500 dolardan 10 bin dolara çıktığı zaman asgari ücret de 129 dolardan 430 dolara çıktı. Milli gelir 15 bin dolar olursa asgari ücret 600 doları geçer, 20 bin dolar olursa 900 doları geçer. Asgari ücret böyle artar" ifadelerini kullandı.

- "Yalanla, iftirayla muhalefet"

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Türkiye'yi dünyanın 17'nci, Avrupa'nın ise 6'ncı büyük ekonomisi haline getirdiklerini söyleyerek geçen yıl 1,4 milyon vatandaşın iş sahibi olduğuna dikkati çekti.

Zeybekci, sözlerini şöyle bitirdi:

"Bu ülke bu hale geldiyse devlet, özel sektör ve sizlerin sayesinde geldi. Siz yoksanız hiçbir şey yok. Millet yoksa hiçbir şey yok. Bugüne kadar Türkiye'de yaptığımız hizmet destanları sizlerin desteklerinizle oldu. Denizli'de her şeyi son 11 yıl içinde yaptık. Onların ise yaptıkları ve tek yapabildikleri yalanla iftira ile muhalefet, milletin karşısına geçip palavra atmak."

Nihat Zeybekci, daha sonra Organize Sanayi Bölgesinde mermer fabrikası işçileriyle bir araya geldi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ERDEM

Ne yani islamcılar pkknın adamı mı olsun, Bel'am mı olsun,hakkın yanında değil de batılın hizmetindeki sözde islamcı mı olsun.Müslüman doğuda inancından ,imanından dolayı vahşice katledilirken üç kuruş dünyalık için hdpkknın saflarında olan ve şeytanın avukatlığını yapanlar bu milletin geleceğine hiç bir katkı sunamaz.Bütün suçu mite yükleyip hdpkk nın vahşetini görmeyenin gözleri kör olsa gerek.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş