DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de:

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de:

27.05.2015 21:45:50
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Türkiye önümüzdeki dönemde, 2023'e çıktığımız bu medeniyet yolculuğunda kuralları belirlenen Türkiye değil, kuralları belirleyen Türkiye olacak inşallah ama bunu hep beraber yapacağız" dedi.

Bakan Zeybekci, Denizli Organize Sanayi Bölgesinde Denizli Gümrük Müdürlüğü hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, Denizli Organize Sanayi Bölgesi yönetimine ve diğer emeği geçenlere teşekkür ederek daha çok sipariş, daha çok ihracat yapmaları temennisinde bulundu.

Daha çok ihracatla üretimin, istihdamın artmasına dikkati çeken Zeybekci, şunları söyledi:

"Türkiye ne kadar ihracat yaparsa ne kadar çok ihracat yapar ne kadar az ithalat yaparsa o kadar çok namerde bırakın, merde bile muhtaç olmamak için hızlı adımlarla yol alır. 36 milyar dolardan 171 milyar dolara geldi 12 yılda. Denizli ne yaptı? 550 milyon dolardan 3 milyar doları aştı, hep beraber yaptık bunu. Sizlerle, hep beraber sizlerin emekleriyle alın terleriyle iş dünyamızın, patronlarımızın o fedakar, risk gördüğü zaman 'Ya Allah bismillah' diyip altına girişleriyle yatırım yapmalarıyla. Türkiye bu hallerle bu fedakarlıklarla bir yere geldi. Hep beraber fedakarlık yaptık. Bu fedakarlıklarla Türkiye bir zamanlar yüzde 7 bin gecelik faizi olan Türkiye, bir zamanlar topladığımız vergi gelirlerinin yüzde 86'sını faize ödeyen Türkiye, bir zamanlar 3-5 milyon dolar için IMF kapılarında bekleyen, IMF memurları tarafından ekonomisi yönetilen Türkiye, bir zamanlar yetmedi Dünya Bankası'ndan ekonomi bakanları gönderilen Türkiye hamdolsun bugün dünya devleti haline geldi."

- Kuralları belirleyen Türkiye

Savaşların artık silahla olmadığını, ekonomi yoluyla yapıldığını, ekonomi savaşlarında 2015'e kadar olan birinci devrenin bittiğini, dünyanın belirlediği kurallarla ekonomi yapan Türkiye'nin yeni dönemde kuralları belirleyen olma kararında olduğunu vurgulayan Zeybekci, "Türkiye önümüzdeki dönemde, 2023'e çıktığımız bu medeniyet yolculuğunda kuralları belirlenen Türkiye değil, kuralları belirleyen Türkiye olacak inşallah ama bunu hep beraber yapacağız. Sizlerle beraber yapacağız" şeklinde konuştu.

Bakan Zeybekci, 27 Mayıs askeri darbesinin yıl dönümüne ilişkin, "İdam edilerek şehit edilen Adnan Menderes, Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Bir daha bu milletin iradesine, bir daha bu millete böyle zulümler yapılmasın inşallah. Bir daha bunlar olmayacak inşallah. Bir daha bu ülkeye IMF memurları gelip yönetmeyecek. Bir daha bu ülkeye Dünya Bankası'ndan ekonomi bakanı gelmeyecek" ifadelerini kullandı.

Zeybekci, 7 Haziran'daki seçimde hükümetin değişmeyeceğini, millet için hayırlısı ne ise onun olmasını dilediğini sözlerine ekledi.

Törene, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Kaptan Kılıç ile Denizli Organize Sanayi Bölgesi çalışanları katıldı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Batman

Hizbulkontranin karargahi askeri kislanin yanindaydi ve orasi egirim kamplariydi. Askeri bolge oldugu icin de kimse oraya yaklasamazdi. Ve butun katliamlarini bu sekilde derin guclerle planladilar. Iste mezar evler domuz baglari bunlarin domuza taptiklarinin bir gostergesidir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş