DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

26.05.2015 20:27:08
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bu ülkede bir daha asla koalisyon olmayacak. Asla bu ülke bir daha kriz de görmeyecek, IMF'ye gitmeyecek, Dünya Bankası'ndan da bu ülkeye bir daha Ekonomi Bakanı gelmeyecek" dedi.

Zeybekci, seçim çalışmaları kapsamında Denizli'nin Merkezefendi ilçesi Bozburun Mahallesi'ndeki bir tekstil fabrikasında işçilerle bir araya geldi. Galatasaraylıları takımlarının şampiyonluğundan ötürü tebrik eden Zeybekci, Fenerbahçe'nin de gelecek yıl şampiyon olarak 4. yıldızı takmasını diledi.

Bugüne kadar ekonomi pastasını büyüterek geldiklerinin belirten Zeybekci, hedefin milli geliri 11 bin dolardan 25 bin dolarlara, asgari ücreti bin dolara çıkarmak olduğunu söyledi. Mevlana'nın "Avcı eğer kuşlara yem atıyorsa bu vicdanından veyahut da cömertliğinden değildir, hainliğindendir, onları avlayacağı içindir" dediğini ifade eden Zeybekci, şöyle devam etti:

"Onlar diyor ki 'Ne olursa olsun üçü bir araya gelsinler koalisyon kursunlar'. Bugün düşünebiliyor musunuz, biz hayal edemezdik CHP ile MHP'nin bir araya gelmesini. Ben Ecevit'le Bahçeli bir araya geldiğine kadar aklımın kenarından bile geçirmezdim. 1999, 2001-2002'de bunlar üçlü koalisyon kurdular. CHP, MHP bir araya geldi. Birbirleriyle tam tersti çünkü ülkü ocaklarından geldik biz, oradan geldik. Asla, tövbe haşa, 1980 öncesinde bizi birbirimize kırdırdılar. 'O komünist, bu faşist'. Peki o dayakları niye yedik biz? Bu ülkede 5 bin genç üniversite öğrencisi çocuk topraklara düştü. Şimdi onlar birbirlerini hazmettiler, HDP'yi de aralarına alarak koalisyon kurmak istiyorlar. MHP bunu hazmedecek, hazmetti zaten. Şu anda diyor ki 'olabilir mi olmayabilir mi'. Bu ülkede bir daha asla koalisyon olmayacak. Asla bu ülke bir daha kriz de görmeyecek, IMF'ye gitmeyecek, Dünya Bankası'ndan da bu ülkeye bir daha ekonomi bakanı gelmeyecek. Ama bunlar çaresizliklerinden ne yapacaklarını bilmedikleri için zannediyorlar ki insanlar unuttu. Unutmadık ve unutturmayacağız."

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ı muhatap almadığını dile getiren Zeybekci, bu ülkenin 50 bin evladının analarının ağladığını söyledi. Bakan Zeybekci, şunları kaydetti:

"Kandırıp dağa götürüp de oralarda telef ettikleri çocukların anası da bu memleketin anası. Şimdi çıkmış o çakallar, sırtlanlar gelmiş burada 'barış güvercini' diyor. Defolsunlar. Burada öyle çakallara yer yoktur. Benim buradaki Kürt kardeşimin başımızın üzerinde yeri vardır, o benim canımdır, tırnağımdır. Bugüne kadar da ayırmadım, hiçbir zaman için ona 'sen' demedim, demem de. Allah şahittir ki bundan sonra o en büyük horozdur, en büyük Denizlilidir. Bugüne kadar böyle bir şey oldu mu Denizli'de. Şimdi gelmişler diyorlar ki 'biz bir belli olalım'. 'Biz belli olalım' dediğin anda bu şehirdeki diğerleri sana 'siz' der. O ayrışmadır. Onun için bu Devlet Bahçeli ile Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki 'Ey bizim oğlan, ödenmiş borcun varsa kefil olayım, ölmüş düşmanın varsa karşı koyuvereyim' diyor. 'Yenecek içecek paran varsa yiyivereyim, ben senin için daha ne yapayım' diyor. Bunların dediği bu."

- Zeybekci pazar yeri açılışını yaptı

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Pamukkale Belediyesi'nin Akköy Mahallesi'nde yapımını tamamladığı kapalı pazar yerinin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene de katıldı. Zeybekci, buradaki konuşmasında, 7 Haziran'daki seçimde iktidarın değişmeyeceğini, 63. AK Parti hükümetinin devam edeceğini belirtti.

Yapılan anketlerde CHP'ye oy vereceğini söyleyenlerin büyük kısmının "Türkiye'de 7 Haziran'da iktidar değişecek mi?" sorusuna "hayır" cevabı verdiklerini dile getiren Zeybekci, "Yüzde 68 CHP'li 'hükümet değişmeyecek' diyor. Onlar da inanmıyor. Onlar da Kılıçdaroğlu'na inanmıyor. 10 gün önce Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. 'Eğer bize oy verirseniz koalisyonu kurarsak ekonomi bakanımız Kemal Derviş' dedi. Allah aşkına CHP'li kardeşlerimize sorun. CHP'de bir tane ekonomi bakanlığı yapacak adam yok muymuş? Bir tane bile yok muymuş? Hani hesap uzmanıydın sen, hesabı kitabı iyi bilirdin. SSK'yı batırdı, şimdi tekrar aynı günlere döndürmek istiyorlar. Türkiye yeniden IMF'ye muhtaç olmayacak" diye konuştu.

Asgari ücret konusuna da değinen Zeybekci, 1 Ocak 2003'te 128 dolar olan asgari ücretin şu anda 440 dolar olduğunu söyledi. Zeybekci, "Asgari ücret böyle artar, senin dediğin gibi ülke batar. Bilmiyorsun, bari bilenlere sor. Partinin içinde tabii bilen yok ki dışarıdan ekonomi bakanı getiriyorsun" dedi.

Zeybekci, konuşmasının ardından protokol üyeleriyle pazar yerinin açılış kurdelesini kesti.

Törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, AK Parti İl Başkanı Şahin Tin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile diğer yetkililer katıldı.

Zeybekci, daha sonra Irlıganlı Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

vakkas

nevzat bey bizseni ümmetçi bilirdik küt olabilirsin ama kavmiyetçilik hala sizi ataist hdp çizgisini kollar duruma düşürüyor.çözüm süreci kaldımıki bu ataistlere bbirders vermek lazım onların anlayacağı dilden bubnuda ancak mhp ile olacağı aşikar.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş