SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Eğitim fakültesi son sınıf öğrencileri okullarda uygulamalı eğitim nasıl olacak?

Eğitim fakültesi son sınıf öğrencileri okullarda uygulamalı eğitim nasıl olacak? YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan öğretmen adalarını ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Ookulların kapalı olması nedeniyle öğretmen adaylarının okullardaki uygulamalı eğitimi merak konusu olmuştu.Saraç yaptığı açıklamada 'Uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin ‘ders, ödev ve dosya hazırlığı' ile telafi edilebilmesine yönelik aldığımız kararı üniversitelerimize bildirdik.' dedi. Peki uygulamalı eğitim ödev mi olacak?

Eğitim fakültesi son sınıf öğrencileri okullarda uygulamalı eğitim nasıl olacak?
7.4.2020 11:27:16

Eğitim fakültesi son sınıf öğrencileri okullarda uygulamalı eğitim nasıl olacak? YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan öğretmen adalarını ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Ookulların kapalı olması nedeniyle öğretmen adaylarının okullardaki uygulamalı eğitimi merak konusu olmuştu.Saraç yaptığı açıklamada "Uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin ‘ders, ödev ve dosya hazırlığı' ile telafi edilebilmesine yönelik aldığımız kararı üniversitelerimize bildirdik." dedi. Peki uygulamalı eğitim ödev mi olacak?

Eğitim fakültesi son sınıf öğrencileri okullarda uygulamalı eğitim nasıl olacak?

YÖK Başkanı Yekta Saraç Twiter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Öğretmen adayı olan son sınıf öğrencilerimiz tarafından bizlere iletilen taleplere yönelik, MEB ile de koordineli bir şekilde bu öğrencilerimizi rahatlatıcı yeni bir karar aldık. Öğrencilerimizin 5-6 hafta arasında okullarda uygulama çalışmalarına katıldıklarını da göz önünde tutarak, uygulama çalışmalarındaki eksikliklerin ‘ders, ödev ve dosya hazırlığı' ile telafi edilebilmesine yönelik aldığımız kararı üniversitelerimize bildirdik. Hayırlı olsun.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR