DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

EFSA'dan günlük kahve tüketimi uyarısı

EFSA'dan günlük kahve tüketimi uyarısı

7 Yıl Önce
2015-05-28 18:06:44
Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA), yetişkinlerin günlük 400, hamileler ve emziren annelerin 200 miligramdan fazla kahve tüketmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

EFSA'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, 13 ülkede yapılan araştırmaya göre günlük kahve tüketiminde 400 miligram sınırını aşan ülkeler arasında Danimarka'nın ilk, Fransa'nın son sırada bulunduğu bildirildi.

Hamileler ve emziren anneler için günlük kahve tüketim sınırının 200 (4 fincan), yetişkinler için 400 miligram olduğu vurgulanan açıklamada, Avrupa'daki gençler arasında tüketimi artan enerji içeceklerinin endişe verdiği ifade edildi.

Açıklamada, gençlerin günde bir fincan kahve ve kola, iki veya üç enerji içeceği tüketmeleri halinde günlük sınıra ulaşacakları kaydedildi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

zülküf

pkk amerikanın taşeronluğunu teyid ettiği bu günlerde, amerikan savaş uçaklarının yer açması ve bombalarla pkk teroristlerini desteklemesi kimsenin gözünden kaçmıyor. normalde işidin önünde etek giyip kaçan pkklılar ne hikmetse yorulmadan yıkılmadan ilerliyorlar. bu büyük kazanımı tabiki amerikaya borçlular. yerden telsiz bağlantısıyla amerikan savaş uçaklarına koordinat veren ve şu hedefi vurun diyen teroristlere amerikada güzellik yapıp önlerini tonluk bombalarla açmaktadır. hal böyle olunca pkk ya herşey çok kolay oldu. pkk dua etsinde amerika o uçakları devamlı kaldırsın.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş